Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to nerwica natręctw myślowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 16 lat mój problem trwa od lutego. W mojej głowie pojawiają się myśli przy każdej czynności tego samego typu, ale z inną dziwna treścią nawet bym napisała, że chora. To się pojawia wbrew mojej woli w głowie i nie mogę sobie z tym poradzić to powoduje, że mi się nie chce żyć. Zaczęło mi się to po obejrzeniu krótkiego filmiku który miał nazwę 2 girls 1 cup... Nie byłam tego wiadoma co na nim będzie się później dziać bo koleżanka mi to podesłała i myślałam, że chodzi tu o kontakty homoseksualne, ale to co zobaczyłam nawet przez 2 sekundy spowodowało, że moje życie stało się koszmarem. Są to myśli związane z kałem i jego konsumpcja... Mnie to strasznie obrzydza i w dodatku ciągle mnie to męczy myślami słownymi typu: jak smakuje kogoś ***, gdy idę się załatwić zjadłabym ***, gdy stanę przy lustrze to *** twarz mam w myślach... Wiem może to wydawać się śmieszne, ale tak mam i dokładnie to się dzieje od 15 lutego tego roku. Kiedy mam myśli, że to się nigdy nie skończy czyli lęk. Myśli się nasilają i pojawiają się w nawet obsesyjnym stopniu. Często płacze przez to i nie mam ochoty wykonywać tych czynności które sprawiały mi przyjemność. Co z tego, że mogę zająć umysł czym innym jak to powraca lub jak próbuje o czymś innym myśleć to i tak w myślach pojawia się ***.Zaczęłam chętniej chodzić do szkoły bo pod wpływem jej zapominam trochę o tym, ale kiedy wracam do domu... Ja już nie wytrzymuje da się to całkowicie wyleczyć??? żebym nie miała już nigdy tego w myślach... Proszę o poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja to oglądałem też z kolegami, pośmialiśmy się, robiliśmy zawody kto dłużej wytrzyma (wiem, dziecinne, miałem z 13 lat), ostatnio przez przypadek znowu natrafiłem na ten filmik, i uwierz mi że są na internecie gorsze rzeczy, nie myśl po prostu o tym, ja przestałem myśleć o swoich problemach gdy pojawil się większy problem, zresztą tak jest zawsze, ale ten filmik jest tylko obrzydliwy, nic ponadto, aż strach pomyśleć co by się z tobą działo gdybyś oglądnęła ''serbski film'', jeśli tak reagujesz to naprawdę, nie oglądaj tego.

Odnośnik do komentarza

Ja mam inne problemy w życiu. Jak mam nie myśleć o tym? Przecież pisałam, że nie można a jak tak to co z tego jak i tak to wraca :-/. Chciałabym dlatego zapytać się specjalistów czy to choroba? A Serbski Film widziałam urywki i nie zrobiło na mnie wrażenia... Tylko poglebilo moja nienawiść do pedofili. Moja mama ma też nerwice natręctw tylko, że czynnością a nie myślowa. Ja nie potrafię stwierdzić dlaczego właśnie to spowodowało, że to się stało rutyna myśli. A wcześniej też przypadkiem natrafilam na Koprofilie i nic się nie stało spłonęło to po mnie jak po kaczce...

Odnośnik do komentarza

Widać bardziej cię to obrzydziło, niż co innego.
Nie ma innej metody, niż przestać o tym myśleć.
Ja na reklamy o czekoladzie reagowałam tak, że natychmiast leciałam do kuchni, musiałam ją zjeść.
Kiedyś usłyszałam, że dla potrzeb filmiku leją farbę, nie czekoladę.
Od tamtego czasu natychmiast wyobrażam sobie tą farbę, co mi pomogło zapanować nad tym.

Po co to piszę? Ty też powinnaś coś zmienić, może właśnie że jedzą czekoladę?
Może coś innego wymyślisz, co zmniejszy twoje obrzydzenie?
Ale najlepiej gdy zaczynasz o tym myśleć, natychmiast zacznij coś podśpiewywać /może być w myślach/ , albo jakiś wierszyk, czy kawał sobie powtarzaj.
Zajmuj myśli czymś innym, to ci pomoże.

Odnośnik do komentarza

Hah zajmuje.... Tylko co z tego jak wydalanie to codzienny rytuał dnia... To nigdy o tym nie zapomnę... Jak napisałam do każdej czynności jest jakaś myśl przypisana... i to się zdarza codziennie bez wyjątku... Mam nie raz myśli samobójcze wiem, że głupie bo przez gówno, no ale musiała być to przeżyć aby zrozumieć pójdę na diagnozę do psychologa

Odnośnik do komentarza

To tylko twoje myśli, a nad myślami można zapanować.
Poczytaj o świadomym myśleniu, zastosuj się do wskazówek, co przyda ci się nie tylko w tej sytuacji, ale w całym twoim życiu.
Masz myśli, że to się nigdy nie skończy i tu popełniasz ogromny błąd.
Powinnaś myśleć że to mija, że jest coraz lepiej - albo coś w tym stylu.
Możesz zapanować nad myślami, tylko nie wmawiaj sobie choroby, bo to głupota.

Odnośnik do komentarza

Po przeanalizowaniu wszystkiego doszedłem do wniosku że miałem z tym jednak podobny problem- wszystko przez tę charakterystyczną muzyczkę, która według mnie dziwnie działa na psychikę, ciągle gra w głowie, co przywołuje obrazy, nie musisz iść do psychologa, jest na to sposób, mianowicie zajęcie umysłu czymś innym, musi być bardzo wciągające, oglądaj coś co cię interesuje, zacznij po prostu oglądać jakiś wciągający serial, anime, a umysł zamiast przywoływać te sceny będzie przywoływał te, tak to zadziałało w moim przypadku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...