Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Powtarzanie słów i gestów przemocowej osoby


Gość selasela

Rekomendowane odpowiedzi

Po moich przydarzeniach dot. przemocy seksualnej mam tak, ze niemal samoistnie wychodza ze mnie jego slowa, np powtarzam sobie co wtedy do mnie mowil, w myslach lub szeptem, jakos samo to ze mnie wychodzi, czesto po alkoholu...Powtarzam takze gesty...Co to moze oznaczac? Spotkaliscie sie z czyms takim? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Gość jateztakmam

Cholera, myślałam, że tylko ja tak mam :O
Ostatnio mój ojciec alkoholik robił awantury w domu, kiedy zadzwoniłam po policję i zaczęłam uciekać przed nim (bo mnie gonił, widocznie chciał mi coś zrobić) to pamiętam,że zwyzywał mnie od "półmózgów". W czasie awantur kilkakrotnie użył tego słowa w stosunku do matki i rodzeństwa. Po tym zdarzeniu (było to niedawno, w święta bożego narodzenia) zauważyłam,że sama powtarzam to słowo, jak mnie ktoś zdenerwuje czy jak kogoś nie lubię. Mówię to tym samym tonem co on, z taką "nienawiścią" i "pogardą" w głosie. Mam tak do teraz. Za każdym razem jak wypowiem "półmózg" czuję się winna, bo wiem,że to słowo było pierwotnie skierowane do mnie.... Ojciec wcześniej też tak wyzywał wszystkich i nie powtarzałam tego, dopiero po całej tej sytuacji zaczęłam. Nie wiedziałam, że ktoś jeszcze tak ma.. Widocznie coś jest na rzeczy. Masz może z kim o tym porozmawiać? Może udaj się do psychologa,bo z tego co widzę, to faktycznie może być na podłożu traumy..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...