Skocz do zawartości
Forum

Niska waga noworodka


Gość Dominikas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominikas

Witam urodziłam córeczkę 2900 i 51 cm długości ja sama miałam 2750 i wzrost 53 a mąż 2900 i 56cm jednak porównując obie książeczki z książeczką mojego dziecka są różnice w masie ciała. Obecnie corcia skończone 16 m-cy mierzy niecałe 77cm w kapciach i waży niemalże może koło 9 kg. Od samego początku jak karmiłam piersią przybierała co miesiąć 700gram teraz jest to na 3-2 miesiące. Mając roczek ważyła 7600. Robione miała wyniki na anemie i poziom żelaza i okazało się, że ma poniżej normy żelazo jednak w tej chwili już jest w normie ale dalej mam wrażenie, że mało waży i za mało przybiera i odnoszę wrażenie, że w porównaniu do swoich rówieśników jest malutka. Lekarze mówią, że taka jej uroda a jak patrzą na mnie to komentują, że "mama do dużych nie należy to po kim ma być duża"Fakt waże może niecałe 50 kg na 164 ale tak zawsze ważyłam.Jeszcze w ciąży będąc podejrzewali u mnie hipotorfię jednak okazało się to mylnym stwierdzeniem ponieważ w wyniku moich nieregularnych miesiączek idąc do szpitala nie byłam w 38 tyg a w 36. Proszę o poradę czy powinnam się obawiać, że moje dziecko nie rozwija się prawidłowo i jechać z nim do gastrologa dziecięcego a potem do endokrynologa ???

Odnośnik do komentarza

Możesz zrobić te wszystkie badania dla spokoju ducha, ale przecież nie wszystkie dzieci mierzą i ważą tyle samo. Każde ma swoje tempo rozwoju. Może Twoja córka jest drobnej budowy. Jeśli tak to nie będzie tak samo przybierała na wadze i rosła. Jednak nie są to jakieś znacznie odbiegające od normy odchylenia, więc nie powinnaś się niepokoić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...