Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Poczucie zmarnowania najlepszych lat życia


Gość selena1233

Rekomendowane odpowiedzi

Gość selena1233

Witam. Chodzę do trzeciej gimnazjum, w lipcu będę mieć 16 lat, a czuję się co najmniej tak jakbym przeżyła już całe swoje życie. Na pewno przez gimnazjum bardzo wydoroślałam. Ludzie nie bez powodu mówią mi że jestem okropnie dojrzała jak na swój wiek. Ale czy to takie jest dobre? Tak, nawet bardzo według mnie, ale pod jednym względem mi to przeszkadza - nie czuję się tak jak na mój wiek przystało. Nie czuje się nastolatką tylko co najmniej jak bym była po trzydziestce i miała milion problemów na głowie. Nie potrafię cieszyć się już życie. W szkole niby mam trochę znajomych, ale rzadko z nimi rozmawiam bo oni mają swoje towarzystwo które za mną nie przepada. Ciągle siedzę w domu, non stop albo siedzę na internecie albo słucham muzyki przez słuchawki. Czyli kilka godzin dziennie internetu dziennie, z muzyką to samo. Nawet rodzice już próbują wmówić mi że jestem od tego uzależniona. Ale serio potrafię założyć słuchawki na uszy, zaciągnąć rolety na dół, zamknąć się i kręcić po pokoju bez sensu. To trwa już od bardzo długiego czasu. Tak naprawdę tylko w pierwszej klasie gimnazjum miałam może z parę spotkań ze znajomymi i na tym koniec. Potem wszystko się popsuło, ale nie będę opisywać tu szczegółów bo nie chce mi się do tego wracać. Najgorsze jest to że ja tak cholernie tego potrzebuję....Tych spotkań, imprez...Chciałabym się wyszaleć, zakochać, znaleźć chłopaka...Tak bardzo mnie to dołuje i dobija:( Ja nawet się nie uczę tak szczerze bo do niczego nie mam już siły. Tylko że doprowadziłam się już do takiej granicy że nawet nie wiem czy zdam. Gimnazjum w sumie zleciało mi na niczym. Czuję że zmarnowałam najlepsze lata swojego życia. Niby idę teraz do szkoły średniej , ale no... Chce mi się płakać jak myślę że tak naprawdę nie mam prawie żadnych wspomnień z tych szkoły. A czasu już nie cofnę, a chętnie bym wróciła do samego początku i ułożyła sobie wszystko inaczej. Wiadomo, jak zaczynałam gimnazjum miałam 13 lat to też inaczej myślałam niż teraz. Ale no naprawdę...jestem taka zrozpaczona z tego powodu że brak mi po prostu już słów. Musiałam to tutaj napisać i się jakoś wygadać bo naprawdę już nie wytrzymuje, a przez internet jest jakoś łatwiej niż w realu. Potrzebuję kogoś pomocy bo już nie radzę sobie z tymi wyrzutami sumienia i poczuciem winy i w ogóle tym wszystkim sama...Ja już nie umiem tak żyć:-(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno, całe życie jest przed Tobą. Mogę Ci zagwarantować, że nie zmarnowałaś najlepszych lat swojego życia, ponieważ one jeszcze nie nadeszły. Kończysz dopiero gimnazjum i tak na serio czas na imprezy dopiero nadejdzie. Jeżeli nie dogadujesz się ze znajomymi ze szkoły to trudno. Lepiej być sobą niż próbować się wpasować w otoczenie. Czeka Cię teraz szkoła średnia i to jest dla Ciebie szansa na znalezienie prawdziwych znajomych. Nowa klasa, nowi ludzie, nowy początek. Co do kwestii tego, że rodzice Ci "wmawiają", że jesteś uzależniona od Internetu, to jest fakt. W Twoim wieku nie powinno się spędzać całych dni przed komputerem. Szukaj jakiejś alternatywy. Wyjdź z domu na spacer, choćby sama. Jeżeli masz zwierzaka, zabierz go ze sobą. Lubisz muzykę? Słuchaj czegoś pozytywnego. W piękne dni sama chodzę ulicami ze słuchawkami na uszach, patrzę w słońce, idę pod wiatr i śmieję się jak głupia. Również polecam książki. Nic tak nie poprawia ludzkiej wyobraźni jak dobra książka. Poza tym w bibliotece również można kogoś poznać. Znajdź jakieś nowe zainteresowania. Są miejsca, gdzie są organizowane spotkania tematyczne. Czy to klub książki czy dyskusje na temat podróży. Jest wiele rzeczy, które możesz zacząć robić sama, a z czasem możesz poznać nowe osoby, z którymi podzielisz zainteresowania. Co do bycia dojrzałym jak na swój wiek - to nic nie szkodzi. Są sytuacje, kiedy zachowujesz się jak dorosła, ale wierz mi. Przyjdą też dni kiedy zaczniesz się zachowywać jak zwykły dzieciak. Głowa do góry. Jeżeli jesteś taka dorosła, za jaką się uważasz, to weźmiesz swoje życie w swoje ręce i nie będziesz się wracała do przeszłości, tylko żyła takim życiem, jakim chcesz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź Nadira. Owszem, mam nadzieję że w szkole średniej będzie lepiej i będę mieć dużo znajomych i ogólnie będzie super , ale brakuje mi właśnie takiego czegoś w gimnazjum i brakowało mi cały czas. Ale masz racje - trzeba iść przed siebie i nie patrzeć w przeszłość, ale tego będę musiała się dopiero nauczyć bo narazie nie wychodzi mi to za dobrze :D
W każdym razie dziękuję, twoja odpowiedź podniosła mnie trochę na duchu. Pozdrawiam również :*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...