Skocz do zawartości
Forum

Czy rozpoczęcie brania tabletek w połowie cyklu przesunie okres?


Gość karex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za 2 tygodnie mam wyjazd podczas którego wypada mi najprawdopodobniej okres, czego bardzo chciałabym uniknąć. zatem mam pytanie, czy gdybym zaczeła brać teraz tabletki antykoncepcyjne, okres by się przesunął? czy tabletki byłyby skuteczne, jeśli tak to po jakim czasie? i czy może mieć to jakieś skutki uboczne?

Odnośnik do komentarza

Okres wystapiłby pewnie dopiero po skończeniu opakowania, ale niewykluczone są plamienia, i to nawet przez cały czas brania tabletek. Ochrona antykoncepcyjna nie byłaby skuteczna, ponieważ to bardzo ważne, by pierwszą tabletkę przyjąć pierwszego dnia okresu. Inaczej działanie tabletek jest bez sensu. Skutki uboczne to rozchwianie hormonalne i plamienia, o których już wspomniałam. Poza tym zażywanie tabletek dla wielu kobiet wiąże się z różnymi dolegliwościami, ale o wszystkim przeczytasz w ulotce.

Odnośnik do komentarza

Witam, od ok 2 lat brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne. Teraz nie rozpoczęłam nowego opakowania jak trzeba i mija prawie 2 tygodnie od skończenia krwawienia. Czy mogę zacząć nawet teraz zacząć brać tabletki czy muszę czekać do miesiączki? Bo po takim czasie brania tabletek nie wiem czy wystąpi od razu po miesiącu, tym bardziej, że przed zaczęciem brania nie miałam regularnych miesiączek. I chciałabym się dowiedzieć jeśli możliwe jest zaczęcie teraz w połowie cyklu to jak z ochroną?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...