Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Niezadowolenie z życia


Gość stacy301

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stacy301

Witam mam 20 lat . Pracuje w Holandii w fabryce. Nie chcę pracować tam do końca życia. Chciałabym pójść do jakieś szkoły z zawodem ale nie wiem co chce w życiu robić. Niby mam marzenia o tym żeby być sławną jako pisarka. I zwiedzać świat. Boje się że moje marzenia nigdy się nie spełnią. A ja bardzo bym chciała wydać książkę. A co do jakiegoś chwilowego zawodu nie wiem kim chce być. Chce być wolna , nie chce być w związku z żadnym chłopakiem. Zamiast się cieszyć że zarabiam i że stać mnie na wszystko to wolę martwić się o przyszłość co będzie dalej. Mam różne negatywne myśli co do przyszłości częściej marzę niż spełniam . w Holandii mi jest lepiej niż w Polsce ale jednak mi czegoś brakuje. :(

Odnośnik do komentarza

No to zacznij realizować to co chcesz. Jest takie pojęcie jak doradca zawodowy i pewnie jakiś taki odpowiednik jest w Holandii- jest to osoba, która zważywszy na nasze zainteresowania i zdolności podpowiada nam, w jakim kierunku moglibyśmy się kształcić.
Jesteś w obcym państwie, a czy znasz dośc dobrze język tego państwa, abyś mogła w holenderskim lub angielskim pobierać nauki? Czy możesz uczyć się i pracować? Czy jeśli byś poszła do szkoły to masz z czego żyć, czy tam są systemy stypendialne, czy na coś byś się załapała? Czy wchodzi w grę tylko praca i nauka? Czyli ewentualna szkola i praca powinny być blisko Twego m-ca zamieszkania abyś wszystko pogodzila.

Chciałabyś być aktorką- byłaś w jakimś kólku teatralnym, przedstawiałaś jakieś skecze,wiersze, lubilaś się ról uczyć na pamięć? Może chcesz być aktorką, bo łakniesz sławy, poklasku, bo wyobrażasz sobie, że taka osoba wiedzie ciekawy styl życia.

Chcesz napisać książkę, a co chciałabyś czytelnikom przekazać , masz jakieś ciekawe przemyślenia na jakieś ważne tematy? Może masz bujną wyobrażnię i umiesz tworzyć ciekawe opowieści, historie, może wiersze piszesz?Zawsze możesz zacząć pisać "do szuflady" i rozkręcać swoje pióro. Chyba,ze potrzebujesz być pisarką, bo wyobrażasz sobie, że będziesz sławną pisarką i znów chodzi o zaspokojenie łaknienia sławy.

Wg. mnie, póki jesteś młoda to rozejrzyj się za szkolami w Twojej okolicy i pomyśl czego chciałabyś się uczyć i co wykonywać potem po tych szkołach. Powinnaś popatrzeć też po czym jest szansa na pracę. Wszelkie zawody związane z informatyką ,grafiką komputerową dają zatrudnienie niezależnie od kraju w którym się przebywa. Może lubisz być z dziećmi i mogłabyś kształcić się na przedszkolankę. może chciałabyś być technikiem medycznym?
Nie zwlekaj, coś postanów i rozejrzyj się jakie papiery gdzie składać, jakie warunki trzeba spełniać, aby móc się uczyć, czy może trzeba za to płacić i ile - czy będzie Cię stać? Może trzeba najpierw być na kursie języka, aby podwyższyć jego biegłość?

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...