Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienie po aborcji farmakologicznej


Gość najeczka7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość najeczka7

Witam serdecznie, 14 marca przeprowadziłam aborcję farmakologiczną. Od tamtego czasu miałam normalne krwawienie, na początku było ono niewielkie, potem bardzo obfite , często musiałam wstawać w środku nocy , bądź zmieniać podpaski co pół godziny. Potem się uspokoiło, minał tydzień, a od dwóch dni mam brązowe, niewielkie plamienie. Nie ma jednak żadnego nieprzyjemnego zapachu. Czasem jest równiez krew, jest to jednak pomieszane z tą brązową wydzieliną, która jest bardzo gęsta.Dodatkowo, gdy naciskam na podbrzusze odczuwam ból . Czy oznacza to, że aborcja jest niecałkowita? Czytałam wiele opinii, jednak wszędzie jest napisane, że wydzielina powinna mieć bardzo nieprzyjemny zapach, tutaj natomiast nie ma żadnego zapachu. Czy są to resztki po poronieniu? Czy będzie trzeba przeprowadzić zabieg łyżeczkowania? Jeśli tak, czy jest on bolesny, oraz czy mogą nastąpić jakieś trudności z późniejszym zajściem w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Brązowa wydzielina jest zapewne związana z przeprowadzoną aborcją. Może to być pierwszy objaw infekcji, która mogła wystąpić na skutek niecałkowitego oczyszczenia macicy. Powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa. Podczas badania USG lekarz oceni, czy konieczne będzie wyłyżeczkowanie jamy macicy. Nie lekceważ tych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

~cyyygi
czy jesli po aborcji faramkologicznej wystepuje brazowe krwawienie i lekkie bole podbrzusza , ciaza mogla sie utrzymac?

Witam!
Występowanie brązowych plamień może być następstwem aborcji. Bez dwukrotnego oznaczenia poziomu betaHCG nie jest możliwe wykluczenie ciąży. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...