Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to refluks?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam choruje na depresje i nerwice juz kilka lat, od ponad roku biore dwa leki amitriptylinum i propranolol
Odkad pamietam zawsze mialem bole zoladka, klatki piersiowej i przelyku, zgagi uczucie palenia.
Od jakiegos czasu zaobserwowalem w jamie ustnej takie przekrwienia i gródki-guzki.
Dodatkowo od jakiegos czasu bola mnie 3 zeby, lewy migdal ktory jest powiekszony i lekko ucho.
Czy to choroba refluks?

monthly_2016_03/czy-to-refluks_3722.jpg

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Gość Mateusz napisał:

Siemanko , czy udało Ci się zdiagnozować co to takiego ? Bo mam podobne objawy od kilku miesięcy i nie mam pojęcia co to może być 

Właśnie odgrzałeś kotleta z 2016 roku. 

A co Ci jest, to może ustalić tylko lekarz. Zrób sobie gastroskopię oraz wymaz z gardła i migdałków na bakterie i grzyby. Jak będziesz miał wyniki, to zapisz się do gastrologa i laryngologa. 

Podane w wątku objawy wskazują na refluks żołądkowo - przełykowo - gardłowy z objawami ze strony nerwicy i zatok(?) oraz brak należytej higieny jamy ustnej (zęby do leczenia).

Odnośnik do komentarza

Wiem że to stary wątek ale szukam podobnego przypadku i właśnie znalazłam... Też mam nerwice i stany depresyjne. Moje gardło wygląda podobnie. Jest czerwone, przekrwione 1 migdalek powiekszony na Usg wyszedł 1,7 cm niby mieści się w normie ale zmienił swój wygląd. Gastro zrobione. Nie mam refluksu. I w dodatku ból w uszach. Lekarze nie widzą w tym nic złego (laryngolog i rodzinny) ale mi wydaje się inaczej. Laryngolog to wgl łączyła mnie na refluks 4 miesiące... Czy te zmiany mogły powstać na tle nerwicy ? Może ktoś miał podobnie? 

Odnośnik do komentarza

Witam. Jest rok 2021 a ja mam takie gardło od 2 lat... I nie wiem co to może być. Rok temu laryngolog powiedziała że to powikłanie po zapaleniu migdałków podniebiennych. Czy ktoś ma diagnozę? Czy to może być grzybica? 

Odnośnik do komentarza

Jest 2022 rok i mam depresję i nerwice(biorę parogen) , mam takie bąble, czasami mnie piecze gardło ale przechodzi, mam też czasami uczucie jakby mnie coś zbierało na przeziębienie i biały nalot po bokach przed migdałkami.... Ktoś rozwiązał te zagadkę? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Wilk napisał:

Jest 2022 rok i mam depresję i nerwice(biorę parogen) , mam takie bąble, czasami mnie piecze gardło ale przechodzi, mam też czasami uczucie jakby mnie coś zbierało na przeziębienie i biały nalot po bokach przed migdałkami.... Ktoś rozwiązał te zagadkę? 

Niektóre leki moga ponoć powodwać zakażenie grzybicze w gardle i jamie ustnej - prosze doczytać ulotkę leku, zwłaszcza możliwe skutki uboczne i ewentualnie wykluczyć na tej pdostawie to, co napisałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...