Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z watroba


Rekomendowane odpowiedzi

3 lata temu moj lekarz rodzinny zdiagnozowal u mnie infekcje wirusem CMV. Wtedy miałem nastepujace wyniki badan krwii: ALAT 294, GGT 756. Po 4 miesiacach wyniki wrocily do normy.
Jesienia zeszłego roku rzuciłem palenie stosujac Desmoxan. W grudniu wyniki badan wątrobowych się pogorszyly ALAT 103, ASAT 52, GGT 222. Pozostale badania lacznie z morfologia i całkowitym białkiem w normie. Ponowne badania krwi w lutym i marcu daja podobne wskazania. USG wykonywane co roku pokazuje niewielkie stłuszczenie wątroby - mam dość duza nadwagę. Mam skierowanie do gastrologa, ale na wizyte poczekam pare miesięcy, a mój lekarz rodzinny jest chyba bezradny. Nie stronie od alkoholu, ale znowu nie pije go regularnie - w bierzacym roku kompletna abstynencja. Biore regularnie Sylimarol od 3 lat. Będę wdzięczny za wszelkie porady. Czy Desmoxan moze byc przyczyna tak podwyzszonych wskaznikow? Co lepiej brac Sylimarol, Hepatil, czy moze Essentiale Forte. Czy mozna te substancje mieszac? Czy regularne branie Sylimarolu moze podwyzszyc poziom ALAT, ASAT i GGT?

Odnośnik do komentarza

Alkohol,leki, nadwaga to wrogowie wątroby,więc w pierwszej kolejności powinieneś tego przestrzegać...,
zmienić nawyki żywieniowe,żeby schudnąć.
Nie wiem czy jest sens brania Silimaroluitp. tak długo ,
jeśli dobrze się czujesz ,wątroba sama się regeneruje,
ja bym brała tylko w razie np.mdłości.

Nie wydaje mi się ,żeby Silimarol podnosił próby wątrobowe,skoro ma wspomagać pracę wątroby,
ale już Desmoxan mógł wpłynąć.

Przez rok czasu nie bierz alkoholu do ust,zmień dietę ,schudnij ,wtedy zrób próby wątrobowe ,
wątroba długo się regeneruje.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość szperaczInternetowy

Na wątrobe polecam preparaty z choliną np. Lecytyne sojową, można kupić w proszku w sklepach z odżywkami dla kulturystów. Ewentualnie w aptece bez recepty CDP-choline czyli preparat Citotrop (brać rano, nie wieczorem), wentualnie kwas alfa liponowy czyli tzw. ALA. Oraz glutation czy cysteine - tą najlepiej w formie preparatu Heparegen - zamienia się w systeine dopiero w ustroju więc nie powinna podrazniać zoladka. https://www.sfd.pl/uszkodzenie_w%25C4%2585troby_i_jej_regeneracja-t177245.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...