Skocz do zawartości
Forum

Plamienie podczas stosowania antykoncepcji


Gość t...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez około pół roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne, po wykorzystaniu wszystkich tabletek z blistra odstawiłam je z powodu zaleceń lekarza. Przepisał mi inne tabletki, a ja postanowiłam zrobić miesięczną przerwę. Dziś tj. 29.02 powinnam dostać okresu gdybym stosowała tabletki antykoncepcyjne dalej. Dziś wystąpiło lekko różowo-brązowe plamienie. Skąpe, zupełnie jak przy stosowaniu tabletek. Czy powinnam dziś zacząć stosowanie nowych tabletek? Czy jest to okres?

Odnośnik do komentarza

Nikt ci nie stwierdzi czy to był okres czy co innego. Umownie się przyjmuje, że miesiączka jest złuszczeniem nabłonka macicy pod koniec cyklu owulacyjnego. Nikt teraz nie może stwierdzić czy miałaś w tym cyklu owulację czy nie i czy miesiączka była miesiączką czy krwawieniem.

A że nie wiadomo to masz albo opcję że zaczniesz brać tabletki teraz oczywiście z przez 7 dni się dodatkowo zabezpieczając, albo poczekasz do następnej miesiączki.

Po odstawieniu hormony moga ale nie muszą wrócić od razu do normy więc możliwe że to była miesiączka ale głowy bym za to nie dała więc lepiej się zabezpieczyć dodatkowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...