Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników badania hormonów płciowych


Gość Magdalena F-Sz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena F-Sz

Witam, mam 29 lat. Od kilku lat borykam się z problemem zaniku miesiączki, długo leczona byłam luteiną. Między leczeniem przyjmowałam również tabletki antykoncepcyjne. Ostatnie dwa opakowania tabletek, zażywanych zgodnie z wytycznymi nie skutkowały krwawieniem. W tej chwili jestem ok 30 po zażyciu ostatniej tabletki i nadal nie mam miesiączki.
Wyniki morfologii mam w normie, hemoglobina 13,8.
Progesteron 0,4 ng/mL
FSH 3,02 mlU/mL
LH 7,79 mlU/mL
Prolaktyna 8,29 ng/mL
Testosteron 0,55 ng/mL

Co to oznacza..?

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witaj!
Po pierwsze nie napisałaś w jakich dniach zostały wykonane badania hormonów. Od tego zależy bowiem ich interpretacja. Jeżeli jednak zostały wykonane we właściwym terminie, to FSH jest na granicy normy, co może oznaczać niewydolność przysadki. Ponadto istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6. Pozostałe wyniki są w normie.

Odnośnik do komentarza
Gość Cinderlla

Witam serdecznie chciałam się z kimś podzielić moim problemem, otóż borykam się z problemem nie regularnych miesiączek a obecnie braku miesiączki.... dostałam na wywołanie leki i z początkiem cyklu wykonałam badania których wyniki chciałam przedstawić może cos ktoś zna się na tym, do lekarza dostane się dopiero za 2 miesiące a chciałabym pewniej się poczuć czy wszystko jest okey ze mną... chociaż podejrzewam że jest do niczego ze mną i moimi hormonami mam 23 lata, bardzo chciałabym mieć dzieci ale nie wiem czy będzie to możliwe. może za bardzo przesadzam ale proszę o pomoc w interpretacji.

4 dzień cyklu:
FSH 7,20 mIU/ml
LH 6,47 mIU/ml
13 dzień cyklu:
Estradiol 31,12 pg/ml
22 dzień cyklu:
Prolaktyna 10,67 ng/ml 2,8 29,20
Progesteron 0,46 ng/ml
Testosteron 19,50 ng/dl 14 76,00

Dziękuje z góry za uwagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...