Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie przerzutów nowotworu piersi


Gość Elżbieta_S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta_S

Witam:) 9.02. 2011 badanie mammograficzne wykazało w prawej piersi na 10-tej guzek spikularny 30/20 mm,biopsja 10.03.obecne cellulae carcinomatosae..Zrobiłam już prześwietlenie płuc i 23.03 mam zlecone badanie jamy brzusznej.Przez całą zimę od 1.11.2010 odczuwałam bóle w kościach i stawach .Czy te dolegliwości mogły być spowodowane przerzutem raka z piersi na kości? Po biopsji odczuwam zmiany w żołądku /nudności,ssanie,zwiększony apetyt/ poza tym mam wrażenie że jestem osłabiona i bardzo się pocę .Czy to już zmiany chorobowe i jakie mam szanse ?

Odnośnik do komentarza

W opisanej sytuacji przed rozpoczęciem leczenia i ustalenia rokowania należy dokładnie określić stadium zaawansowania klinicznego choroby.Najczęstsze przerzuty w przypadku raka piersi dotyczą kości, płuc i wątroby. Oprócz zdjęcia rtg klatki piersiowej oraz usg jamy brzusznej należy także zwrócić uwagę na bóle kostne, gdyż mogą one sugerować zmiany przerzutowe w kościach. W tej sytuacji warto rozważyć wykonanie celowanych zdjęć rtg kości, scyntygrafii kości lub tomografii komputerowej w oknie kostnym.
Pozostałe dolegliwości mogą być związane z samą chorobą i wskazane jest łagodzenie ich za pomocą leczenia objawowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbieta_S

Witam:)Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ,po wizycie u onkologa jest decyzja na amputację piersi.Wyniki z prześwietlenia klatki piersiowej i usg jamy brzusznej nie wykazały przerzutów ale bardzo bolą mnie kości i kilkakrotnie zwracałam się do lekarza rodzinnego ale otrzymałam tylko leki przeciwbólowe .Nie wiem czy czekać biernie na zabieg czy jeszcze zwrócić się do lekarza aby skierował mnie na badanie kości ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...