Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne cykle a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Od stycznia do października 2015r brałam tabletki anty, od tego czasu mam bardzo nieregularne cykle.W listopadzie dostałam okres w 35 dniu cyklu, następny w styczniu w 42 dniu. Dziś mija 44 dzień kolejnego cyklu, okresu nie ma.12.02 (37 dzień cyklu)po stosunku okazało się że pękła prezerwatywa a partner skończył we mnie.Bardzo się denerwuje,chciałabym się dowiedzieć czy jest to mało czy bardzo prawdopodobne ze jestem w ciąży ponieważ na robienie testu jest jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza

trudno powiedzieć bo po tabletkach to nie wiadomo ile ci się będzie cykl regulował i kiedy miałaś dni płodne i czy wogóle je miałaś. Przypuszczam że jajniki maja problemy z owulacją skoro masz takie rozbieżności.

Odnośnik do komentarza

test może już wyjść ale wynik wiarygodny nie będzie. Między owulacją a zagnieżdżeniem to jest droga minimum 6 dni a maks 12. Plemniki żyją maksymalnie 3 do 5 dni, przewaznie krócej jeśli się nie wspomagacie jakimiś specyfikami na płodność. A test to wiadomo, w zależności od tego jak hcg szybko urośnie, też 3 do 6 dni.

Najlepiej sie wstrzymać z testem przynajmniej do tych 14 dni. Połowa ciąż nawet jesli dochodzi do zagnieżdżenia to i tak się nie przyjmuje więc takie robienie testów co chwile to tylko niepotrzebny stres.

Odnośnik do komentarza

badanie krwi da wynik dopiero jakieś 2 dni po zagnieżdżeniu czyli po tych 6 do 12 dni po owulacji + 2 dni i można wykluczyć (oczywiście zakładając że wiesz kiedy była jak nie to dodajesz jeszcze tyle ile sa w stanie przeżyć plemniki). Na becie od razu widać czy przekroczyło. Tylko że badanie krwi to też tak jak pisałam, nawet jeśli wyszłoby pozytywne to nie koniecznie musi to oznaczać że będziesz w ciąży. Testy ciążowe które sprzedaje się w aptekach to nie bez powodu wykrywają dopiero od 25 mIU/ml, mimo ze na necie można kupić testy które wykryją już 10. Chodzi tu o to żeby nie wychodziły fałszywie pozytywne, gdy połowa ciąż kończy się wraz z miesiączką.

Badanie krwi niby daje wynik szybciej ale tak naprawdę to ja ostatnio zrobiłam w ciąży tak kontrolnie żeby sprawdzić czy dobry i czekałam na niego od piątku do wtorku po południu, czyli 3 dni robocze i 2 weekendowe. Jak bym miała robić na początku ciąży to szybciej by mi test powiedział. Chociaż może jak zrobisz samo to zrobią ci z dnia na dzień, ale mi robili wtedy tylko THs i hcg więc znowu nie tak wiele. Jak już masz robić betę to nie rób pod koniec tygodnia :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...