Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy a ciąża


Gość monisia1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monisia1988

Witam :)

mam 22 lata. we czwartek dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy.

TSH 8,950 (norma 0,4- 4,0),
fT3 3,52 ( norma 3,1- 6,8),
fT4 6,98 (norma 12- 22)

wczoraj byłam na konsultacjach u endokrynologa. przepisał mi hormony, które mam brać i rozpisał jakie dawki. dziś zaczęłam kurację i również dziś dostałam miesiączkę. dodam, że w listopadzie poroniłam moją pierwszą 10-cio tygodniową ciążę i prawdopodobnie niedoczynność była powodem. proszę mi powiedzieć, czy mogę zacząć się już starać o dzidziusia?? zależy mi na tym, żeby jak najszybciej pójść na chorobowe, bo zakład, w którym pracuje redukuje etaty i obawiam się, że i mnie zwolnią.

dziękuję za odpowiedź :)

Monika

Odnośnik do komentarza

Witam,
Staramy się z mężem od 2 lat o dzidziusia (drugiego). Dodam,że cykle mam raczej regularne 26-28 dni.Pierwsza ciąż przebiegła książkowo,po ciąży zaczęła mi szwankować tarczyca z nadczynności przeszła w niedoczynność.Przez prawie 2 lata brałam thyrozol wszystko się unormowało,hormony tsh w normie,ogólne badania w porządku oprócz przeciwciał,które mam powyżej 1000.ostatnie badania jakie miałam to prolaktyna 43,6 ng/ml progesteron 0,20 ng/ml, ft 3- 3,28 pg/ml ,ft 4-1,03 ng/dl ,TSH III-0,97 uIU/mL Brałam tez przez dłuższy czas bromergon,ale jakoś nie ma wpływu na mnie chyba.Pytanie moje jest następujące "jakie jeszcze powinnam wykonać badania by sprawdzić co jest nie tak z moim cyklem.Mam 36 lat.[i][b][/i][/b]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...