Skocz do zawartości
Forum

Schodząca skóra z języka


Gość czorna

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni schodzi mi skóra z języka w prawej części gdzie odczuwamy smak słodki i słony (chodzi mi o prawą część czubka języka). Czym to może być spowodowane, bo zdarza mi się to trzeci raz. Czy może być to działanie negatywne leków sterydowych ?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej, jeśli to obejrzy lekarz. Leki sterydowe mogą zwiększać podatność na uszkodzenia oraz na zakażenia, m.in. grzybicze. Tylko lekarz może zadecydować o ewentualnym odstawieniu leków. Nagłe odstawienie leków sterydowych może spowodować poważne powikłania, z tzw. przełomem nadnerczowym włącznie, który jest stanem zagrożenia życia.

Odnośnik do komentarza

nie panikujcie ludzie :) ja tez tak mam tylko na powierzchni całego języka. byłam z tym u lekarza brałam żelazo (bo okazało się po badaniu krwi że mam niedobór) i witaminy B. owszem pomagalo ale za jakiś czas znów to się pojawiało. kiedy żelazo było już w normie powiedziałam pani doktor ze nadal to mam. pytała czy mam zgagę bo może być to od żołądka. zgagi nie miewam. zadecydowała ze 2 razy dziennie mam płukać usta wodą utlenioną tzn. szklanka zwykłej przegotowanej wody i łyzka stołowa wody utlenionej. po jakimś czasie mam się zgłosić na kontrole jeśli nie przejdzie bedziemy szukac innej przyczyny. póki co woda utleniona działa. pozdrawiam. :)

PS. nazwała to kożuchem a nie schodzącą skórą :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...