Skocz do zawartości
Forum

Przywrócenie ochrony antykoncepcyjnej


Gość 69karolcia69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 69karolcia69

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne  i niestety musiałam przyjąć antybiotyk  było to w 2 tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ( tabletki biorę już ponad 2 lata ) bo skończeniu tego antybiotyku ( w zasadzie tylko 2 tabletek ) przyjęłam jeszcze 7 tabletek z blistra i zrobiłam 7 dniową przerwę. Po 7 dniowej przerwie rozpoczęłam nowe opakowanie i do 9 tabletki z blistra jeszcze nie odbyłam stosunku. Więc moje pytanie jest następujące czy po tej 9 tabletce z nowego blistra byłam już w pełni zabezpieczona ? Wiem że należy się dodatkowo zabezpieczać w czasie kuracji i 7 dni po więc w moim wypadku to 7 dni po przypadło by mi z ostatnią tabletką antykoncepcyjną przed 7 dniową przerwą. I jeszcze na wszelki wypadek nie odbywałam stosunku przez 9 tabletek po 7 dniowej przerwie. To w takim razie moje zabezpieczenia już było w tej 7 dniowej przerwie ? Czy nie i w tym wypadku dobrze zrobiłam że przyjęłam jeszcze 9 tabletek z nowego blistra za nim odbyłam stosunek ? Bardzo bym prosiła o odpowiedź bo troszkę się martwię.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Na pewno miałaś zapewnioną ochronę w czasie zarówno przerwy jak i teraz. Większość lekarzy nie potwierdza hipotezy, że antybiotyki wpływają na ochronę antykoncepcyjną. Nawet jeśli miałyby, to po takim czasie jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Gość 69karolcia69

Własnie spotkałam się z róznymi opiniamy na temat tego jak antybiotyki wpływaja na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych i musze przyznac ze zdania byly podzielone :) ale tak w razie "w" to trzymalam sie tej zasady ze dodatkowe zabezpieczenie w trakcie kuracji i 7 dni po tylko wlasnie nie wiem wiedzialam czy moja ochrona zdarzyla juz wrocic w czasie tej przerwy dlatego jeszcze celibat byl do 9 tabletki z nowego blistra :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...