Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu od trzech miesięcy


Gość xulka

Rekomendowane odpowiedzi

mam 16lat,w grudniu bede miala 17 pierwsza miesiaczke dostalam w 6klasie i mialam co miesiac,ostani raz mialam miesiaczke 3 miesiace temu i do tej pory nie mam,a wgl.sie nie oduchudzam,jem normlanie czy to normalne ze tak dlugo moze sie okres spozniac?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W maju tego roku minął rok od kiedy brałam tabletki anty., z powodu złego samopoczucia postanowiłam je odstawić na jakiś czas. Po odstawieniu przyszedł okres (ten z odstawienia). Następnie czekałam miesiąc - okresu brak. W tym czasie kochałam się z chłopakiem ale oczywiście zabezpieczenie zawsze było. Wykonałam test ciążowy w połowie czerwca - negatywny. Byłam u ginekolog, która zrobiła mi USG i powiedziała, że nic nie zanosi się abym w najbliższym czasie miała miesiączkę. Tłumaczyła to tym, ze podczas tego roku od kiedy bralam tabletki anty. schudłam 10 kg. Powiedziała, ze jedynym sposobem jest przytycie. No okej, ale odczekalam 2 tygodnie i znowu zrobiłam test ciazowy - negatywny. To był już koniec czerwca i znowu odwiedziłam ginekolog. Było USG - wszystko okej. Lekarz przypisala mi duphaston na wywolanie. Brałam go zgodnie z zaleceniami. Po odstawieniu tego leku mial przyjsc okres. Niestety nadaremnie... Znowu postanowilam zrobic test ciązowy i znowu negatywny. W polowie lipca znowu odwiedzialam ginekologa, ktory bardzo dokładnie mnie zbadał i stwierdził (USG, cytologia), że nie występują u mnie objawy owulacji i skierował mnie do endokrynologa.

Proszę o pomoc bo juz powoli wariuje. Ciąża w 99,9% wykluczona - chociaż dalej mam schizy, a najzabawniejsze jest to, że naprzemiennie myśle, że mogę być bezpłodna (brak owulacji?). Jestem załamana. Czy przez to schudnięcie 10 kg faktycznie w połaczeniu z odstawieniem tabletek mogło to sie tak zatrzymac?

W poniedzialek ide prywatnie do ginekolog-endokrynolog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...