Skocz do zawartości
Forum

ułożenie dziecka w brzuchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w 36tc ciąży. 28grudnia byłam w szpitalu i zrobili mi usg, syn był ułożony główką w dół i ważył 1650g. Ale od 3-4dni czuję że się przesunął, dawniej czułam czkawkę jego w okolicy podbrzusza i od strony kręgosłupa, natomiast teraz wyraźnie po lewej stronie pępka lub na samym jego środku. Czy syn obrócił się główką w górę? Czy grozi mi z tego powodu cesarskie cięcie? I jaka może być już jego waga?

Odnośnik do komentarza

Tak, jeżeli dziecko się źle ułoży to będziesz miała prawdopodobnie cesarkę. Ale z doświadczenia wiem, że nie ma co się denerwować na zapas. Dziecko ma jeszcze trochę czasu. Nie raz słyszałam, że niektóre maleństwa w brzuszku układają się prawidłowo dopiero po 38 tyg gdzie niby już mają mało miejsca :) może Twoje dzieciąto delikatnie się przekręciło i dlatego czujesz je w innym miejscu :) Moja córa w 36 tyg ważyła 2800 g a wagę urodzeniową w 41 tyg miała 3600g.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość Stasinka

Przyjmuje się że 300 g to jest margines błędu usg ale z własnego doŝwiadczenia wiem że to może byĉ i 1 kg. Tak było u mnie. Córa miała ważyĉ 3,5 kg a urodziła się 2,5. Co do przekręcania się to może tak do samego porodu. U mnie na 2 dni przed porodem się przekręciła główką do góry :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...