Skocz do zawartości
Forum

Zanik okresu po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej


Gość ig21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od zawsze praktycznie mam regularnu okres jednak bardzo bolesny. Postanowiłam brać tabletki antykoncepcyjne. W środę przed południem dostałam okres. O 15 zażyłam pierwszą tabletkę a po godzinie nie miałam juz wogóle okresu. 6 dni przed okresem współżyłam bez zabezpieczenia. Dodam jeszcze że od ponad 2 tygodni mam bardzo nabrzmiałe i obolałe piersi.

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Organizm może tak reagować na hormony, więc nie martw się. Kolejny cykl powinien być normalniejszy, tzn dłuższe krwawienie w przerwie między blistrami. Tabletki na pewno zmniejszą a może nawet zlikwidują ból związany z miesiączką. Przed okresem są dni niepłodne, więc raczej nie mogłaś zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Mnie okres skończył się po zażyciu 2 tabletki, ale z ulotki wynikało, że jest to działanie możliwe.

Zrób sobie test ciążowy, choć nie sądzę, byś zaszła w ciążę, no chyba że wcześniej również współżyłaś (nawet jeśli się zabezpieczyłaś). Możesz iść do lekarza, zapytać co tam się dzieje. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Witam, zostało mi przepisane pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w życiu z powodu nieregularnych miesiączek. Dowiedziałam się, że muszę pierwszą tabletkę przyjąć w pierwszy dzień okresu. 3 dni temu miałam bardzo delikatne krwawienie, wręcz plamienie ( zazwyczaj tak wyglądają początki mojej miesiączki ) więc zażyłam pierwszą tabletkę, lecz intensywne krwawienie typowe dla mojej miesiączki nie nastało i o 3 dniach plamienie ustało. Nie wiem teraz czy była to miesiączka czy jakieś krwawienie owulacyjne bądź coś innego i martwie się czy nie zaszkodzi to mojemu organizmowi oraz czy tabletki będa działać prawidłowo.Jakie są konsekwencje zaczęcia przyjmowania tabletek nie podczas miesiączki? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam . Zaczęłam z powrotem brać tabletki antykoncepcyjne . 3 dni temu wzięłam pierwszą gdyz zaczal mi sie okres ,a raczej lekkie krwawienie i do tej pory prawie w ogole nie mam okresu ,nie wiem czy to normalne i czy teraz te tableki dzialaja . Musze wspomniec ,ze przede wszystkim moje obawy wynikaja z tego ,ze miesiac temu musialam zazyc tabletke wczesnoporonna ,po ktorej takie krwawienia wystepuja. Prosze o porade ?

Odnośnik do komentarza
Gość gość 0202

Witam. lekarz przepisał mi pierwszą w życiu tab. anty. pojawiło sie u mnie lekkie krwawienie miesiączkowe wiec wzięłam tabletkę. na drugi dzień krwawienie ustąpiło a pojawiło się ciemnobrązowe plamienia a na czwarty dzień nie mam nic. Dodam że w tym czasie współżyłam bez zabezpieczenia czy nadal byłam chroniona przed ciążą i dlaczego miesiączka się zatrzymała. a tabletki od tego pierwszego dnia biore be przerwy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...