Skocz do zawartości
Forum

Jak wyleczyć igłofobię?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam igłofobie. Boję się morfologii, zastrzyków itd. Zawsze kiedy mam mieć jakieś tego typu badanie robię cyrk... ostatnio kiedy mieli mi wbijać wenflon w szpitalu krzyczałam, uciekałam i prawie bym wyskoczyła przez okno... Nie wiem co mam robić. Nie działa na mnie nie patrzenie się na igłę w trakcie badania i inne tego typu rzeczy. Proszę o pomoc, jak to wyleczyć?

Odnośnik do komentarza

Zacznij od patrzenia na igły kiedy komuś coś robią, na żywo, we filmach i wyobrazania sobie, że ty tam siedzisz. Potem i zamykaj oczy, zagryzaj zeby, szczyp sie w ucho mocniej, niz uczucie uklucia i zmniejszaj powoli szczypanie ucha. Pomysl, ze szczypanie ucha bardziej boli, niz to. Powoli zerkaj na pobieranie krwi i mysl, ze nie raz mialas z tym styczność i nie raz bedziesz miec. Ze lek jest irracjonalny. To moze byc dlugi proces, zaleznosci od tego jak bardzo jestes uparta, zeby sie tego pozbyc, ale dasz rade. U mnie to oprocz krzykow i uciekania bylo mdlenie, mdlosci, nie raz mnie po wszystkim cucili na kozetce. A dzisiaj moge patrzec, jak mi pobieraja krew, moge sobie nawet zrobić sama piercing. I żyję. Choć nadal mnie to kosztuje wiecej nerwow niz tych, ktorzy sie nigdy nie bali i mam resztki jakis obaw, ale jak widzisz - mozna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...