Skocz do zawartości
Forum

skuteczność antykoncepcji o owulacja


Gość wiolusia88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiolusia88

Witam mam pyt odnośne skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Od 19 bądź 20 roku ( dokładnie nie pamiętam) przyjmuję tabletki anty - różne już były a od dłuższego czasu są te same a mianowicie Cyprest nie mylić z Cilest. Akurat te z racji że miałam problemy z cerą i te miały działanie wspomagające leczenie trądziku. PONOĆ mają mniejszą dawkę hormonów i nie są to typowe tabletki antykoncepcyjne ale mnie pasowały dlatego biorę je już dłużej. Biorę je około 8-9 lat. Zdarza mi się że pominę tabletkę a nawet 2 z opakowania ale zawsze powtarzam sobie że w ciążę nie znajdę ponieważ co to są 2 pominięte tabletki w stosunku do 8 lat brania hormonów gdzie wydaje mi się że MÓJ organizm jest juz nafaszerowany nimi NA tyle Że 2 Zapomniane tabletki NIE zmienia Z dnia Na dzien poziomu Hormonów W moim organizmie.
Ale teraz zaczynam zastanawiać się czy tym razem moja skuteczność jest zachowana. Nie lubię 7 dniowych przerw dlatego biorę tabletki opakowanie po opakowaniu. I tak 3 opakowania z rzędu i dopiero po 3 robie przerwę.nie mam krwawien z odstawienia czasem tylko w trakcie występują lekkie krwawienia. Ale generalnie to 7 dniowa przerwę robie dopiero po 3 opakowaniach pod rząd. Dlatego wydaje mi się że jestem tym bardziej zabezpieczona skoro biorę 63 tab pod rząd. I teraz zaczęłam opakowanie tak jak zawsze i przyjęłam 8 tabletek a 9(pt),10(sb),11(ndz),12(pon) i 13(wt) nie WZIĘŁAM WOGÓLE. Także pominelam 5 tabletek pod rząd w 2 tygodniu który chyba najmniej niebezpieczny jest jeśli chodzi o pominięte tabletki. I mam pyt. Czy możliwe jest zajście w ciążę jeśli w tych dniach a dokładnie od sb czyli od 2 pominiętej z rzędu tabletki przez kolejne dni często współżylam i w większości był to stosunek z finałem we mnie? Nie przyjmuję tabletek i na 5 dzień od 1 pominiętej tabletki dostałam krwawienia - zapewne nie jest to normalna miesiączka która rozpoczyna normalny cykl tylko tzw krwawienie z odstawienia związane z mniejszą dawka hormonów ale czy możliwe jest że przez te 5 dni gdzie współżylam i pominęłam tabletki zaszłam w ciążę? Przecież po 1 poziom hormonów po tylu latach nie mógł mi spaść z dnia na dzień zresztą słyszałam że dopiero po 7 dniach nic nie pozostaje w organizmie a po 2 przecież biorąc tyle czasu tabletki to nie mam owulacji a tym bardziej nie występuje ona w tym momemcie cyklu.
Także moje pyt : czy mogłam zajsc w tych dniach w ciążę?
I mam jeszcze inne pytania:
Czy jeśli przestałam brać tabletki od tej 1 zapomnianej i nie zacznę kolejnego opakowania to czy od momentu tego krwawienia zaczął mi się cykl normalny czy krwawienie z odstawienia nie jest początkiem cyklu i musze poczekać na kolejny okres który będzie 1 normalna miesiączka od której zacznie sie cykl?
Bo słyszałam że po krwawieniu z odstawienia zaczyna się cykl i że są kobiety które jeśli współżyja w tym czasie zachodzą w ciążę juz w 1 miesiącu od odstawienia tabletek a z 2 str ze nie można traktować tego jako cyklu bo nie rozpoczęła go normalna miesiączka a krwawienie z odstawienia. ..
A może to jest już cykl ale w którym nie występuje owulacja?
Czy po krwawieniu z odstawienia mogę zakładać że po 14-15 dniach dostane owulacji?
Zakładając że chce zajść w ciążę to czy mogłam zajść w ciążę w tych dniach w których pominelam 5 tabletek ? Czy nie jest to możliwe z racji ze nie było w tych dniach owulacji bo przecież nawet jeśli występuje już w 1 miesiącu od odstawienia to chyba dopiero w połowie cyklu a wtedy nie mogłam go mieć. ..
I czy istnieje ryzyko ze w tych dniach gdy współżylam zaszłam w ciążę i to mnoga?
Bo wydaje mi się że pomimo pominięcia aż tylu tabletek nie mogłam zajść w ciążę bo przecież plemniki żyją krótko a owulacji nie mogło być w momencie brania tabletek a tyle mówi się że pomijając tabletki można wpaść. Tylko jeśli tak to jakim cudem?
I jeśli teraz po wystąpieniu krwawienia z odstawienia chciałabym próbować zajść w ciążę to jak mam ustalić kiedy próbować ???
Bo nie wiem czy mam liczyć cykl od tego krwawienia czy dopiero od następnego które będzie normalna miesiączka? A jeśli nawet to z kad mam wiedzieć którego dnia cyklu tego teraz "sztucznego" badz przyszlego będę mieć owulacje ?zdaje sobie sprawę ze opakowanie należało skaczyc do końca ale ja przerwałam w trakcie. Wcześniej miałam różne cykle 28 dni, 29
Średnio co miesiąc + / - 2 dni
Ponoć o dziecko można starać się od razu po odstawieniu tabletek .
PROSZĘ o dokładne odpowiedzi z racji że dużo czytam na te tematy.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...