Skocz do zawartości
Forum

Wahania nastroju i inne dolegliwości


Gość baguton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nie wiedziałam, gdzie konkretnie przypiąć ten temat, bo nie dotyczy on tylko aspektów psychologicznych.
Mam lat 20 i mniej więcej od okresu gimnazjum zmagam się z wahaniami nastroju. Czasami są one większe, czasami mniejsze, ale kiedy mam gorszy humor, to potrafi on przybrać postać mocnej chandry, niemalże zalążków depresji. Potrafię mieć kilka takich dużych kryzysów w ciągu roku, jak nie kilkanaście. Jestem często rozdrażniona i nerwowa. Nie mówiłam o tym nikomu z najbliższych, bo jestem pewna, że nie są w stanie mi doradzić, a co gorsza, nie zrozumieją moich obaw.
Prócz tego od kilku dni jestem ospała, nic mi się nie chce, brakuje mi motywacji do czegokolwiek, jestem osłabiona. Miesiączka stała się nieregularna (ostatnio spóźniła mi się o 9 dni, jeszcze wcześniej o 2 dni), miewam kołatanie serca i bóle głowy.
Piszę to tutaj, bo nie mam zielonego pojęcia, jaka może być przyczyna tych wszystkich dolegliwości - czy mam się zgłosić do lekarza internisty, czy od razu do psychologa? Wiem, że przyczyną może być zarówno problem z tarczycą jak i zwyczajnie słaba psychika.
Więc proszę o jak najszybsze odpowiedzi, byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Wahania nastroju, dołki , chandra - a czy jest ktoś , kto tego nie ma ? Nie gniewaj się, ale jak dwudziestolatka pisze o kołataniu serca, to nasuwa mi się myśl, czy nie mam do czynienia z hipochondryczką .
Ale trzeba poszukać przyczyn nieregularnej miesiączki . Szoruj na początek do lekarza pierwszego kontaktu i nie daj się spławić . Odwiedziłbym też ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...