Skocz do zawartości
Forum

Strach przed zakrzepica


Gość Kaloran

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki antykoncepcyjne,ale często ( z 4-5 razy w miesiącu ) mam bóle w łyżkach jakby skurcze. Biorę dużo magnezu i ćwiczę Ale to występuje raczej niezależnie od wysiłku. Miewam bóle głowy ( nie są silne ) ciśnienie mam w normie. Miałam badania krzepliwosci krwi to jestem blisko górnej granicy. Brałam już wiele różnych rodzajów tabletek. Ale od jakieos czasu zaczęłam się denerwowac przez tą zakrzepice. Lekarka mówi że mam brać chyba że nagle coś by było gorzej. Nie wiem, boję się ze zrobię sobie krzywdę chociaż wiele kobiet to stosuje i czy moje zmartwienia są normalne?

Odnośnik do komentarza

A czy wykonywałaś badanie na trombofilię wrodzoną (v leiden, mutacja protrobiny, mthfr....), która znacznie zwiększa ryzyko zakrzepicy? U osób, które mają którąś ze zmian i dodatkowo występuje inny czynnik ryzyka np. palenie papierosów, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko jeszcze bardziej się zwiększa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie palę, kgolnie prowadzę zdrowy tryb życia. Nie robilam takich badań ale robiąc badania rok temu przed operacją miałam robione krzepliwosci i był w porządku ( przy zadrapaniach raczej długo musiałam czekać żeby przestała lecieć krew) w marcu będę mieć kontrolę u ginekolog i powtórne badania jednak psychika działa na mój umysł i ciągle martwię się o moje zdrowie przez te tabletki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...