Skocz do zawartości
Forum

Negatywne testy a możliwość ciąży


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnia miesiączkę miałam 26.11.2015r. Dnia 07.12.15r. zażylam ellaOne w ciagu 1h. Niestety druga tabletkę musiałam zażyć tydzień pózniej 14.12.15r. po niecałych 12h. Do dnia dzisiejszego jeszcze nie dostałam miesiączki. Robiłam 6 testów ciążowych w tym jeden dzisiaj rano (12.01.2016r.) każdy był negatywny. Czy jest możliwość, abym była w ciąży? Czy powinnam jeszcze czekać na krwawienie, czy raczej udać sie do lekarza w celu zbadania sie? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tabletka po dostępna bez recepty przesuwa owulację. Po zastosowaniu ellaOne kilkudniowe opóźnienie wystąpienia miesiączki jest normalne. W przypadku zażycia dwóch tabletek w jednym cyklu trudno określić o ile przesunie się owulacja i miesiączka.
Jeśli po jednej tabletce miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jeśli występują objawy, takie jak ból brzucha (żołądka), wrażliwość piersi, nudności, wymioty, należy niezwłocznie wykonać test ciążowy. W przypadku ciąży ważne jest skonsultowanie się z lekarzem.
Pigułka ellaOne nie powinna być stosowana jako stała/regularna metoda antykoncepcji. Antykoncepcja awaryjna to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...