Skocz do zawartości
Forum

Pominięta tabletka w 3. tygodniu i brak przerwy


Gość lucy_kou

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucy_kou

Witam, w zeszłym miesiącu przyjmiowałam antybiotyki w 3.tygodniu zarzywania tabletek antykoncepcyjnych, według zaleceń nie robiłam tygodnia przerwy. w tym miesiącu zapomniałam 16tabletkę, zorietnowałam sie nastepnego dnia przy braniu o zwykej kolejnej, także wziełam 16 i 17 jednocześnie. według ulotki powinnam zabezpieczać sie przez tydzień od zapomnianej dawki oraz nie robić przerwy. Czy powinnam włansie tak postąpić? 3 opakowania hormonów bez przerwy to nie za dużo dla organizmu? nic nie stanie się z poziomem działania antykoncepcyjnego? czy moge zrobic przerwę(blister konczę w czwartek) i dodatkowo sie zabezpieczać przez jakiś okreslony czas? i czy rzeczywiście po tygodniu od niewzietej tabletki (czyli w sobote) mogłabym juz zrezygnowac z dodatkowego zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Możesz zrobić teraz przerwę, ale wtedy stosuj dodatkową antykoncepcję przez tydzień, a nawet dwa dla pewności. Nie zaleca się stosowania tabletek często bez przerwy, bo może się troszkę zaburzyć w tych hormonach.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. W ostatnim blistrze pominęłam 20 tabletke. Przyjęłam ją na następny dzień (w niedzielę) razem z 21 tabletka (ostatnią). W ten dzień współżyłam z chłopakiem pierwszy raz od kilku dni. Po skończeniu blistra niestety zrobiłam przerwę. Trwa już 5 dzień i nie dostaję krwawienia. Co powinnam zrobić? Kiedy zacząć kolejny blister? Kiedy powinnam wykonać test aby wykluczyć ciąże?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...