Skocz do zawartości
Forum

Pęknięta prezerwatywa, ellaone


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was pewne pytanie. Otóż dnia 9 grudnia uprawiałem ze swoją dziewczyną seks. Pękła nam prezerwatywa. Była to mała dziurka, po prawej stronie. Zawsze przed dojściem wyjmuje penisa z pochwy, lub zostaje go w niej około 3 cm. Dziurka była około 6 cm poza pochwą. Nie doszedłem w niej tylko na zewnątrz. Nie wiem jednak kiedy owa dziura powstała. Moja dziewczyna miała dni niepłodne. Owulacje miała około 4 grudnia (wcześniejszy okres zaczął się 19 listopada, trwał 5 dni, okresy regularne). Po stosunku oddała mocz, potem wypłukała pochwę wodą (wiem, że nic to nie daje). Wczoraj postanowiliśmy zakupić tabletkę Ellaone, po około 26h po stosunku. Tabletka chyba zadziałała. Nie miała wymiotów. Jedyne objawy po jej wzięciu to takie, że była zmęczona, ale jednocześnie nadpobudliwa, przybita, do tego trochę bolał ją żołądek. Kolejny okres wypada 18 grudnia, a więc za 7 dni. Moje pytania to: Jaka jest szansa, że może być ona w ciąży ? Czy te tabletki i jak bardzo są skuteczne ? Czy okres po tabletce może się spóźniać i o ile ? Naczytałem się już tyle i wszędzie piszą co innego... Próbuję ją uspokajać, ale ona nadal się boi. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Hej.
Wszelkie przesłanki mówią, że nawet ta tabletka nie była potrzebna, bo najnormalniej na świecie przy takich okolicznościach raczej trudno o ciążę. Chyba, że stałby się cud, bo niepokalane poczęcie jednak wykluczam ;-)
Twoja dziewczyna tabletkę przyjęła stosunkowo szybko, więc skuteczność to ok 98 %.
Jeśli w cyklu przyjęła tabletkę pierwszy i jedyny raz, to nie powinno to wpłynąć w żaden sposób na termin okresu.
Przestańcie się denerwować. Stres też może wpłynąć na przesunięcie okresu. Wyluzujcie :)

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Zadaniem tabletki po jest zapobieganie ciąży po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia poprzez szybkie opóźnienie owulacji, jeśli ta jeszcze nie nastąpiła. Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej. Największe szanse powodzenia daje zażycie pigułki antykoncepcji awaryjnej możliwie jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...