Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych1


Gość aga_m88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MalaMigotka1987

Dzień Dobry Mam 20 lat i niemały problem otóż mialam bardzo rozlegulowany okres i ginekolog przypisal mi h****na uregulowanie. Bralam go 3 miesciace, za kazdym razem jak w zegarku a po odstawieniu dostalam pierwszy okres po 28 dniach tak normalnie jak przy braniu tabletek a dzisiaj jest 54 dzien i okresu nie widac.. W okolicach 28 - 30 dnia czyli tak jak powinnam dostac juz czulam ze jest tak mnie brzuch bolal ze nawet tabletke od bolu wzielam na zapas bo mam bardzo bolesne miesiaczki. Od tamtej pory czuje sie jakby w kazdej chwili miala dostac.. Jestem poddenerwowana mam wrazliwe piersi.. Nie kochalam sie po odstawieniu tabletek z chlopakiem tylko raz sie ''pobawilismy'' on mnie zapewnia ze mial czyste rece ale ja sie boje ze nie mial, spermy nie mial na 100% jak juz to ten plyn ktory wydobywa sie z penisa ale moj chlopak twierdzi ze mial czyste rece. Pozatym mialam bardzo bardzo sucho i on sie wogole bal mnie ''tam'' dotykac zeby mi nie sprawic najmniejszego bolu.. On mi tlumaczy caly czas ze to przez odstawienie tabletek mam zachamowanie okresu ale ja sie boje ze moge byc w ciazy.. Dodam jeszcze ze moja kolezanka tez brala harmonet i calkowicie zanikl u niej okres i ginekolog przypisal jej leki na wywoalnie.. Z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam prosze o pomoc! 3miesiace temu nagle odstawilam pigułki, teraz chcialabym do nich wrocic ale tu pojawia sie problem bo zanikła mi miesiaczka, dodam ze przyczyna moze lezec takze w utracie wagi, poniewaz od 8 miesiecy jestem na diecie....jakie jest prawdopodobienstwo ciazy przy braku okresu? moze banalne pytanie ale dla mnie nurtujace.

Odnośnik do komentarza

Hej! Niestety, miałam problem podobny do Twojego. W 3 miesiące straciłam ok. 10 kg i potem nie miesiączkowałam przez kilka miesięcy. W Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsza wizyta u lekarza ginekologa, który poradzi Ci, jak powinnaś postępować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, brałam tabletki około 1,5 roku, po odstawieniu miałam okres tz z odstawienia, kolejny juz prawidłowy wystąpił po 41 dniach a teraz czekam na następny którego nie mam już prawie 2 miesiące, czy to możliwe żeby organizm tak długo wracał do normy? dodam, że wykryto u mnie zespół policystycznych jajników. w czasie brania tabletek, na każdej wizycie miałam usg i lekarz mówił ze wszystko idzie w dobrym kierunku (z 18 pęcherzyków zostało mi 3). Czy ta choroba jest wogóle uleczalna i już tak zawsze będzie z okresem?

Odnośnik do komentarza

W końcu cykle powinny się uregulować, jednak myślę, że te zmiany nie są wywołane odstawieniem hormonów a raczej chorobą. Być może ma to związek, bo hormony mogły leczyć Twoją chorobę, a teraz jak ich nie ma znowu jest nawrót. Powinnaś to skonsultować z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Od 3,5 roku stosuję antykoncepcję. Mam dwoje dzieci. Przez 2 lata używałam plastrów, później tabletek a miesiąc temu lekarz na moją prośbę zmienił mi tabletki na inne , ponieważ od jakiegoś czasu źle czułam się po tamtych,miałam wrażliwe piersi i brak ochoty na sex. Wzięłam pierwsze opakowanie i po skończeniu blistra dostałam plamienia. Następne 2 dni poszłam na saunę zakładając tampon. Plamienia znikło następnego dnia co się pojawiło i okresu nie dostałam. Test ciążowy zrobiłam 5 dni po spodziewanej miesiączce i jest negatywny. Czy sauna mi zaszkodziła????

Odnośnik do komentarza

Witam, miesiąc temu zmieniłam tabl.  i po siedmiodniowej przerwie krwawiłam jeszcze przez ok 2 tyg. dlatego nie zrobiłam nastepnej przerwy i wzięlam następne opakowanie. Skończyło mi się i miałam zacząc miesiączkowć jednak jest 6 dzien po odstawieniu tabl a okresu wciaż nie mam, bolą mnie piersi, mam bóle w podbrzuszu i zrobilam test, który wyszedl negatywnie. Nie wiem co mam o tym myśleć. Tabletki braam regularnie (może +/- 2 godz róznicy)

Odnośnik do komentarza

To wynik tego, że nie zrobiłaś ostatnio przerwy. Zaburzyłas trochę hormony i teraz może miesiączka pojawić sie później albo i w ogóle. Jesli jednak teraz będziesz normalnie zażywała tabletki to powinno wszystko wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry.
Przez ponad rok uzywalam implantu antykoncepcyjnego jednak musialam z niego zrezygnowac z powodu nieustajacych krwawien.po wyjeciu lekarz zalecil mi tygodniowa przerwe po czym zaczelam zazywac tabletki Microgynon30, ktore bralam ponad rok bez zadnej przerwy.Cztery miesiace temu zdecydowalismy sie z partnerem na.dziecko dlatego przestalam zazywac tabletki.po tzw krwawieniu z odstawienia, ktore dostalam normalnie, czekalam dwa miesiace na okres po czym myslalam ze wszystko bedzie ok.Niestety nie dostalam kolejnych .Teraz powinien zaczynac sie juz trzeci cykl a ja dalej czekam.Czy jest to normalny objaw odstawienia antykoncepcji a moze moje objawy sa uzasadnione ?

Odnośnik do komentarza

Jestem własnie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zacząlam je brac w lipcu i skonczylam 1 listopada do dzisiaj nie mam okresu.. tydzien temu miałam bole towarzyszace przy i przed okresem ale jego nie mam.. powinnam dostac jutro czyli 4 dnia jakbym brala tabletki.. ale ich nie biore. Zrobilam test pare dni temu i byl negatywny.. nie wiem co myslec bo mnie piersi bola i przytylam.. moze to woda w organizmie.. jesli nie dostane okresu jutro lub do 7 dnia. Powtórze test. Czy jest mozliwosc ze zaszłam w ciąze jesli jednego dnia nie wziąłam tabletki i odbyl sie stosunek a tabletka owa zostala wzieta nastepnego dnia?

Odnośnik do komentarza
Gość wystraszonaaa

Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, bo ze 2 lata nie robiłam już żadnej przerwy w braniu. Nigdy nie miałam regularnych cykli przed rozpoczęciem brania tabletek, a biorę już prawie 6 lat. Okres spóźnia mi się już 10 dni. Robiłam test w 34 dniu cyklu, wyszedł negatywnie. Ale dziś już 38 dzień a okresu dalej brak. Miałam objawy takie jak przed miesiączką więc myślałam że dostanę lada dzień a tu nic. tylko raz kochałam się (9 dzień cyklu) bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Czy mimo negatywnego testu mogę być w ciąży? Trochę się nakręcam bo mam ostatnio problemy z pęcherzem. A wiem że częstomocz to jeden z objawów ciąży, ale z kolei innych brak...

Odnośnik do komentarza

Organizm potrzebuje nawet pół roku aby wrócić do swojej naturalnej pracy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli powinnas mieć teraz 3 cykl a nie masz - mozliwe, że organizm jeszcze się nie unormował "po swojemu". Poczekaj jeszcze kilka tygodni 3-4 jesli w tym czasie nie dostaniesz okresu zrób sobie badania hormonów, moze masz silnie rozregulowany organizm. Myślę, że to kwestia czasu, żeby wszystko wróciło do normy. Najważniejsze sa badania homonów i ewentualnie jak wyjda dobre a okresu nie bedzie, mozesz wziąć luteine na wywołanie okresu. Z tego co wiem, tabletki antykoncepcyjne nie pwoodują problemów z zajsciem w ciaze bezpłodnosci czy cos, kwestia tylko tego ile potrzebujesz czasu, zeby wrócić do swojego naturalnego harmonogramu. Nie przejmuj sie niepotrzebnie daj sobie czas zrob badania hormonow i porozmawiaj z lekarzem czy wywolywac okres czy czekac.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek20

Myslę, że po takim czasie już lekarz powinien zalecić zażywanie luteiny albo przepisac jakieś środki... trzy miesiące to długo, ja bym nie czekała, tylko zaczęła działać. Jak lekarz jest opieszały, to poszukaj jakiegoś bardziej zainteresowanego leczeniem Cię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...