Skocz do zawartości
Forum

Możliwość zajścia w ciążę po odstawieniu tabletek hormonalnych


Gość k-30

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Nurtuje mnie jedno pytanie. Biorę tabletki już 10 lat, ginekolog powiedzaił mi, że trzeba odstawić tabletki 2 miesiące przed planowaną ciążą. Mam też informacje, że trudno jest zajść w ciąże od razu w pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek. Z drugiej strony zaś przy zapomnianej jednej tabletce z 1.-go lub 3-go tygodnia istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Proszę mi wytłumaczyć jak to sięma do siebie, że z jednej strony pominięcie tabletki stwarza ryzyko zajścia w ciążę a z drugiej strony po odstawieniu tabletek nie jest już tak łatwo zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Kiedy zapomina się tabletki ochrona antykoncepcyjna nie jest już taka duża jak normalnie, jednak nie oznacza to, że od razu jest zerowa. Po tylu latach brania tabletek należy dać organizmowi trochę czasu na odzwyczajenie się i zazwyczaj ciąża jest jak najbardziej możliwa. lekarz powiedział, że może to potrwać ze dwa miesiące, abyś nie oczekiwała, że od razu zajdziesz w ciążę, ponieważ gdyby się tak nie stało byłabyś zdenerwowana i zestresowana, a to dodatkowo utrudniałoby sprawę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...