Skocz do zawartości
Forum

Stres przed odpowiedziami w szkole


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Moj problem polega na tym ze bardzo stresuje sie przed odpowiedzia ustna w szkole ,na ogol jestem gadatliwa i moglabym ciagle gadac ale odpowiadac poprostu sie boje zaczyna mi szybciej bic serce .i lekko sie trzese.jakie tabletki uspakajace czy jakies mogly by mi pomoc

Odnośnik do komentarza

Tabletki uspokajające nie rozwiążą Twojego problemu. Popracuj lepiej nad wystąpieniami publicznymi (np. ćwicz głośne mówienie w domu) albo skorzystaj z warsztatów rozwijających kompetencje społeczne. Myślę też, że warto byłoby poćwiczyć techniki radzenia sobie ze stresem, bo trema Cię paraliżuje i odbiera Ci odwagę w czasie ustanej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Wyobraź sobie po prostu że w klasie nie ma nikogo oprócz ciebie i skup się na tym co mówisz, im więcej powiesz tym potem będzie ci lepiej szło, wtedy już się rozkręcisz i nawet może polubisz odpowiedzi w szkole;) Co do tabletek uspokajających - nic ci to nie da. Ty sama musisz pokonać ten stres, musisz z nim walczyć. Musisz spróbować otworzyć się przed innymi i zawsze musisz być przygotowana, wtedy nie będzie takiego stresu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...