Skocz do zawartości
Forum

Co mogłabym zrobić? :-(


Gość martaa16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie wiem, co mam zrobić, jak o tym napisać i od czego zacząć więc przepraszam, jak będę pisać trochę chaotycznie.Nie mam jakiegoś strasznie dużego problem,ale mnie to już męczy i moje życie przez to wydaje się bezsensowne.Zacznę od tego, że mam bardzo niskie poczucie własnej wartości, a moja samoocena wynosi 0 jeśli nawet nie mniej.Jest to spowodowane tym, że zawsze byłam krytykowana z powodu wygląd i charakteru. Wiem, że go nie zmienię i zawsze będę cicha oraz zamknięta w sobie, ale to mi strasznie przeszkadza.Nienawidzę siebie.Przez to dwa lata temu zaczęłam się okaleczać . Chciałabym z tym skończyć, bo wiem, że to jest strasznie głupie, ale to czasami wraca w momentach kiedy sobie z czymś nie radzę.Kolejnym problemem jest jedzenie. Kiedyś ktoś śmiał się ze mnie, że jestem za gruba i zaczęłam się odchudzać. Schudłam wtedy w bardzo szybkim czasie 6 kg przy dość drastycznej diecie i teraz bardzo tego żałuję. Wcześniej liczyłam każdą kalorie, a teraz?!Wstyd się przyznać, ale jem czasem bez opamiętania, a później mam wyrzuty sumienia i biorę tabletki przeczyszczające, chociaż i tak mało mi pomagają.Czasami staram się nic nie jeść i to jest takie błędne koło:raz jem bardzo dużo, a raz nic.Nie daję sobie rady z myślami, że jestem beznadziejna, bezwartościowa i brzydka.Chciałam się nawet umówić z psychologiem w poradni żeby po prostu tak o tym porozmawiać, bo męczę się już z tym długo, ale okazało się, że na pierwszą wizytę muszę przyjść z rodzicem żeby wyraził na to zgodę, a to nie wchodzi w grę. Rodzice nie wiedzą nic o moich "problemach" i nie mogą się dowiedzieć. Mają już wyrobione zdanie na temat ludzi, którzy sami zadają sobie ból i uznają, że to wariaci. Rozumiem ich i wiem, że to jest złe, ale nie mogę im powiedzieć. Wtedy też dla nich taka będę. Co mogłabym zrobić? Jak przestać i samej sobie pomóc, nie mówiąc o tym rodzicom? Proszę niech ktoś mi coś doradzi.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że nie powinnaś udawać przed rodzicami, że wszystko jest w porządku, skoro masz problemy, z którymi sobie sama nie dajesz rady. Postaraj się porozmawiać z mamą o tym, co czujesz, dlaczego jest Ci źle. Nie bój się, zaufaj jej. Jestem pewna, że Twoja mama chce dla Ciebie jak najlepiej i pomoże Ci. Jeśli obawiasz się tej rozmowy, możesz skorzystać ze wsparcia anonimowego, darmowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111 (http://www.116111.pl/). Możesz też porozmawiać ze szkolnym pedagogiem. Zachęcam Cię również do przeczytania tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...