Skocz do zawartości
Forum

Płukanie pochwy a przeciwdziałanie ciąży


Gość mel89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość regularne cykle, 28 dni, zdarza się że czasem przesunie mi się okres 1 lub dwa dni. 26 lutego dostałam okres, 3 marca uprawiałam seks, czyli w 5 dniu cyklu. Stosunek odbył się w prezerwatywie, doszło do wytrysku, po ok. dwóch godzinach znów mieliśmy ochotę, mój partner wykonał parę pchnięć bez prezerwatywy i dopiero potem ją założył. Mam pewne obawy co do tych paru pchnięć, jaka jest szansa że jego plemniki po pierwszym stosunku przedostały się do pochwy? Dodam, że mam biały śluz, który jest charakterystyczny dla dni niepłodnych, ale jest go całkiem sporo. Czy dobrym pomysłem będzie płukanie pochwy? Czytałam, że plemniki mogą przeżyć do 72 godzin, czyli do 8 dnia mojego cyklu, gdzie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę istnieje.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

Plemniki rzeczywiście mogły się dostać, ale szansa na to nie jest zbyt duża. Miałaś wtedy dni niepłodne. Plemniki mogą przetrwać nawet tydzień w odpowiednich warunkach. Plemniki nie znajdują się w pochwie, tylko wędrują trochę dalej, więc po takim czasie płukanie pochwy nie będzie skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...