Skocz do zawartości
Forum

Nerwica, dystymia, depresja


Alfa15

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mniej więcej dwa tygodnie temu mój lekarz pierwszego kontaktu stwierdził u mnie duże prawdopodobieństwo występowania nerwicy lękowej, kazał mi i moim rodzicom najpierw odwiedzić psychiatre, a dopiero później pójść na psychoterapię. Mam pewne obawy w stosunku do tej wizyty. Jakie leki podaje się osobie chorej na nerwicę i czym się one charakteryzują?Czy w gabinecie osoba niepełnoletnia siedzi bez opiekuna? Jak wygląda taka wizyta?
Ale najgorsze jest to, czy jeśli stwierdzona zostanie nerwica, a nie przyznam się do depresji może dojść do błędnej diagnozy? Czy dystymia może występować z epizodami ciężkiej depresji?
Od razu bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza

Lekarz psychiatra przeprowadzi z Tobą klasyczny wywiad lekarski. Jeśli jesteś niepełnoletnia, możliwe, że poprosi, by w gabinecie był obecny ktoś z dorosłych albo ewentualnie przekaże rodzicom informacje po Waszej konsultacji. Nie musisz się niczego obawiać. Jeśli zostanie potwierdzone rozpoznanie nerwicy, lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie. Na początku mogą to być leki (najczęściej antydepresanty) w połączeniu z psychoterapią, a potem sama psychoterapia. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...