Skocz do zawartości
Forum

Utrata pasji


Gość przetrącony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Ciężko u mnie z utrzymaniem jakiegokolwiek celu w życiu, a człowiek potrzebuje czegoś, w czym się realizuje. Żadnej takiej pasji nie udało mi się rozwinąć, która nie byłaby sportem. Próbowałem spottingu lotniczego (fotografia lotnicza), urbanistyka, hodowla szynszyli, robienie stron internetowych jako (próba połączenia zarobkowania i hobby) i wiele innych.
Jedyne, które udawało mi się z jakimiś sensownymi postępami rozwijać, to były pasje sportowe. Chodziłem na Aikido, uwielbiałem to, ale wzrok mi się tak popsuł, że przestałem być w stanie widzieć techniki pokazywane przez Sensei'a na środku dojo, więc wychodziłem potem w parach na debila który nie potrafi nic powtórzyć. A w okularach ćwiczyć nie można z oczywistych względów. Dobra, pożegnałem się z Aikido bo to mi psuło całą przyjemność.
Drugą pasją którą udało mi się rozwinąć to jazda na rowerze. Coraz lepiej mi to wychodziło, kondycja w górę, wyniki czasowe też...zacząłem poważnie myśleć o wystartowaniu w zawodach MTB i sssruuuuuuuu...wypadek, złamanie, szpital, operacja, blacha w kości, tydzień po operacji wejście na 2 piętro to dla Mnie Mount Everest, nie wiem czy wrócę do pełnej sprawności w ogóle.
Mam jeszcze siłownię, ale tu też nie mogę iść na pełną kulturystykę, bo mam osteopenię i boję się dużych ciężarów i kolejnego złamania, może nawet kręgosłupa, więc ćwiczę tylko na rzeźbę, małe obciążenia duża ilość powtórzeń.
Więc podsumowując, hobby niesportowe mnie szybko nudzą bo nie dają mi adrenaliny a sportowe to coś dla mnie, ale moja kontuzyjność psuje całą zabawę. Już mi nic nie zostało chyba i się czuję jakbym stracił sens życia. Dać mi rower, to tak jak małpie granat, jak go dosiadałem to byłem szczęśliwy jak świnia w kałuży, mogłem szaleć godzinami. Teraz, to tak jak bym stał się inwalidą i zaczyna dopadać mnie depresja.
Macie jakiś pomysł, co powinienem ze sobą zrobić ? Bo ja już nie mam. :(

Odnośnik do komentarza

W szachy umiem grać, ale to mnie nie kręci.
Nordic walking - chyba jestem trochę za młody na to - sport dla seniorów.
Tenis ziemny - nie wiem czy moje zespolenie kości to wytrzyma, tam są duże przeciążenia wynikające z nagłych zwrotów zrywów i wyhamowań, większe niż przy jeździe na rowerze, o ile się na metrze nie hamuje z 35km/h do zera waląc nogą w beton.

Pozostanie mi chyba jazda na rowerze ale taka anemiczna :-(

Już nie mam siły szukać kolejnej pasji. Leżę cały dzień w domu i nic nie robię bo nic mi nie daje radości. Nie wiem jak po takiej operacji wygląda powrót na rower, być może fizycznie to możliwe bo jest on nawet częścią rehabilitacji w kontuzjach nóg, ale nie wiem czy nawet jeżdżąc będę w stanie się rozkręcić aby bić swoje rekordy jak do tej pory i to mi sprawiało największą radość, pokonywanie siebie. Byłem właśnie u szczytu formy jak się rozwaliłem.

Są tu jacyś sportowcy którzy przeszli coś podobnego ?
Nie baliście się potem wrócić do uprawiania swojej dyscypliny na całego, mając z tyłu głowy cały ten szpitalny galimatias i kupę bólu ? Udało Wam się o tym zapomnieć ?

Miałem skręcenie stawu kolanowego i wróciłem na rower, ale to nie to samo. Tam się tyle nie nacierpiałem, miesiąc w longiecie, rehabilitacja i powrót do życia, noga 100% sprawna. Teraz jestem tym po prostu skrajnie wymęczony już, a jeszcze 6 tygodni bez chodzenia na tej nodze + rehabilitacja i uczenie się chodzić. Ze 3 miesiące wyjęte.

Odnośnik do komentarza

A bieganie? Jest to chyba mniej kontuzyjny sport, a też może dać ci trochę adrenaliny.
Ważne, byś się nie załamywał, byś jednak psychicznie się trzymał - choć wiem, że to ciężkie zadanie.
Od czasu do czasu w TV pokazują ludzi, którzy po ciężkich kontuzjach wracają do dawnych pasji. Tak, jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...