Skocz do zawartości
Forum

maz i sprawy finansowe


Gość grazka-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym sie zapytac panstwa czy podejscie mojego meza w sprawach finansowych jest normalne?
Maz zawsze zarabial lepiej odemnie,ja mialam prace gorzej platne ale robilam co moglam,bralam tez kazda prace zeby przyniesc wyplate(bralam dodatkowe godziny,pracowalam w soboty,niedziele,itd).oddawalam cala wyplate mezowi nie zostawiajac sobie ani grosza(maz decydowal na co ida finanse).Pewnego razu maz wymyslil i nijako zmusil mnie aby moi rodzice dokladali nam sie do zycia.Takze maz dostawal wyplate odemnie i pieniadze od moich rodzicow.Robil awantury kiedy kupilam sobie jakis ciuch,kosmetyk mowiac ze nie mamy na to pieniedzy.Czy to co opisalam jest dla panstwa normalne?

Odnośnik do komentarza

Rzadko kiedy pary zarabiają tyle samo. Zwykle jedno zarabia więcej, drugie mniej. Jedna osoba powinna trzymać kasę, ale ta druga nie powinna prosić o wszystko, powinna dysponować jakimiś pieniędzmi, a duże wydatki powinniście wspólnie uzgadniać.
Na co przeznaczacie te pieniądze? Bo skoro oboje pracujecie, to pewnie macie oszczędności.
Czy macie jakiś wspólny cel, czy też mąż jest sknerą?
Ty zarabiasz i od rodziców bierzecie pieniądze? Trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Nie to nie jest normalne, że oddajesz mężowi całą wypłatę, nie zostawiając sobie nic. Pracujesz bardzo dużo nawet w weekendy nie możesz odpocząć od pracy, to już dla mnie jest chore, a co dopiero to, że za swoje ciężko zarobione pieniądze nie możesz sobie kupić ulubionych perfum czy nowej bluzki. A co Twój mąż robi z tymi pieniędzmi ? Zbieracie na coś ? Bo nie rozumiem. Ja bym się zaczęła zastanawiać czy on np nie chce odejść i zabrać wszystkiego co udało wam się zebrać.
Co by nie było, na pewno musisz porozmawiać z mężem i jakoś rozwiązać ten problem. Przecież nie możesz hamować codziennie i nawet na podpaski nie mieć. Chora sytuacja.

Odnośnik do komentarza

Opisana przez Ciebie sytuacja nie jest normalna. Pracujesz, a oddajesz wszystkie pieniądze mężowi, który robi Ci awanturę o każdą wydaną złotówkę. Sytuacja jest o tyle dziwna, że mąż niejako zmusił teściów (Twoich rodziców), by dokładali się Wam do życia. Skoro zarabiasz, masz prawo wydawać pieniążki na swoje potrzeby. Nie musisz błagać męża o przysłowiowy grosz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...