Skocz do zawartości
Forum

Powrót do PL


VictoriaL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !
Mam problem z decyzja o powrocie do PL.
Jestem w UK od ponad trzech lat.
Mam partnera i coreczke.
Miedzy mna a partnerem nie jest tak jak powinno byc juz od dluzszego czasu.
Bylam nie dawno w PL szesc tyg. od kad przyjechalam przez pare dni nie moglam sie pozbierac (bardzo tesknilam).
W Pl czulam sie duzo lepiej.
Rozmawialismy juz razem na ten temat.
Teraz rozwazam opcje powrotu.
Mam wiele obaw/mysli np. czy nie béde tego zalowac, czy sobie poradze itp.
Mam metlik w glowie….

Odnośnik do komentarza

Hm... Piszesz,że rozważasz opcję powrotu. Sama, z dzieckiem, z partnerem i dzieckiem? Tak się stało, że 3 lata temu wylądowałaś w UK. Dlaczego, jako młoda osoba chciałaś poznać coś nowego, nie miałas pracy, wyjechałaś sama a znajomość z partnerem ropoczęła sie w UK, czy wyjechaliście jako para i ewentualnie chcesz żebyście jako para wrócili.?Piszesz mam mętlik w głowie i to chyba prawda, bo naświetlasz sytuację nieczytelnie.
Czulas się w Polsce dobrze i to chyba dobrze, bo odczytuję, ze w Polsce byłas na wakacjach. A wakacje to coś miłego i fajnego. Pewnie byłaś tam z dzieckiem i było świetnie przyjmowane przez Twoją rodzinę i znajomych. Teraz sama sobie musisz odpowiedzieć pewnie na duzo pytań i przynajmniej część tych odpowiedzi bardzo bedzie rzutowała na przyszłość Twoja i dziecka.
1. Czy powinnaś być z partnerem czy sama - skoro wspominasz, ze coś między Wami nie tak.
2. Czy w Polsce macie gdzie mieszkać ( TY i dziecko, czy tez Wy jako rodzina)?
3.Jaka jest szansa w Polsce na pracę teraz lub w przyszlości ( o ile jeszcze masz wolne z powodu wychowywania dziecka) dla Ciebie lub dla Was jeśli wracasz z partnerem?

Realia w UK znasz na teraz, jeśli będziesz pracowala to z głodu nie zginiesz ani Ty ani Twoje dziecko. Realia w Polsce chyba tez trochę znasz. Pomyśl dobrze, abyś nie wpakowała siebie z tęsknoty za rodzicami lub rodzeństwem w sytuację, że będziesz sie czuła jak piąte koło u wozu. Ty już z domu wyjechalaś i przywyklaś do samostanowienia o sobie. Jeśli myślisz sama wrócić do rodziców z dzieckiem, to pamiętaj, że oni trochę od Ciebie odwykli a Ty od nich tez. To co teraz w wakacje jest pokryte tęsknotą, tez moze w codziennym życiu uwierać i nieść niesnastki. Nie działaj pochopnie, dobrze wszystko przemyśl!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...