Skocz do zawartości
Forum

Czy negatywny test ciążowy może się mylić?


agnesik20

Rekomendowane odpowiedzi

Negatywny wynik testu ciążowego jeszcze o niczym nie świadczy. Jedna krecha na teście wcale nie musi oznaczać, że nie jesteś w ciąży. Po prostu test może okazać się za mało czuły na beta-hCG albo zapłodnienie nastąpiło nie w środku cyklu, lecz później i wówczas gonadotropiny kosmówkowej jest za mało, aby mogła być wykryta. Czasami kobiety za bardzo się śpieszą z wykonaniem testu. Gdy masz długie cykle miesiączkowe, pamiętaj, by odczekać trochę ze zrobieniem testu, bo za szybko wykonany test da wynik fałszywie ujemny. Pamiętaj, że domowy test ciążowy nie jest w 100% dokładny.
A najlepiej to zrobić badanie krwi na hormon beta-hCG. Daje praktycznie 100% pewności.
I pamiętajmy, że żaden domowy test nie zastąpi wizyty u lekarza i badania ginekologicznego.

Lew nigdy nie słucha owiec.

Odnośnik do komentarza

Witam! Staramy się z mężem o dziecko.Ostatnią miesiączkę miałam 16.10. W tą niedzielę 8.10 podczas stosunku zauważyłam kilka kropli krwi i małą czerwoną grudkę,jakby skrzep. Test robiłam wczoraj gdyż nie dostałam okresu,niestety negatywny. Czy mimo to moge być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, proszę o rade. Czy to możliwe abym była w ciąży pomimo testów ujemnych? brałam przez 3msc DESSETE MONO, po odstawieniu ich dostałam okres po ok6msc. Trwał on 7 dni, teraz już mija 33dzien cyklu i cisza, gdzie wcześniej cykl trwal max30 dni. Przed tym okresem miałam mocne bóle w podbrzuszu. Podczas dni płodnych staraliśmy się z mężem o drugiego maluszka jednak chyba bezskutecznie. Nie wiem co mam robić czy czekać na koleiny cykl cierpliwie czy po prostu iść do lekarza... ?

Odnośnik do komentarza

Jak ja robiłam test byłam w 4 tygodniu czyli w dniu miesiączki, która się jakoś nie chciała pojawić Oczywiste jest to,że na tak wczesnym etapie nie widać ciąży. Gin nie może potwierdzić dopóki nie zabije serduszko a mi powiedział że najszybciej można to sprawdzić ok 6-8 tygodnia. Więc pytanie ile tygodni po ostatniej miesiączce zrobiłaś test ? I rada ...nie stresuj się, spokojnie poczekaj.

Zerknij sobie tutaj:

https://lupiko.pl/czy-test-ciazowy-moze-sie-mylic

Na stronie wszystko jest dokladniej opisane. 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem takiego zdania, że test ciążowy czasem może pokazywać błędnie! to normalny przedmiot, który kupujemy i może mieć jakąś wadę, zwłaszcza, że teraz robią tomaszynowo jak nie wiem, dlatego jak się nie jest pewnym to albo wizyta u ginekologa, albo drugi test, tak jak piszą o tym tutaj: https://mlodamamo.pl/test-ciazowy-czy-moze-sie-mylic/ - czytanie nie boli, a pomaga ? ja zrobiłam potem kolejne 2 testy i byłam pewna wyniku, da się? da ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...