Skocz do zawartości
Forum

jaki sens zyc?


Gość godzilla

Rekomendowane odpowiedzi

jaki jest sens zycia skoro zycie to cierpienie? Po co nam pieniadze skoro ludzie zaczynaja nie uwazac go za zastępnik pracy lub dobra, tylko uwazaja go za cel zycia? Jaki sens przywiązywać się do dóbr lub ludzi skoro i to i to przemija? Co jest nieprzemijalne? Nawet milosc jest tylko 'az do smierci' jak to mówią na ślubie.

Odnośnik do komentarza

Pieniądze nie są sensem, dla większości nawet miłość nie jest sensem. Co ma sens? Na to pytanie tylko Ty możesz sobie odpowiedzieć.
Co nie przemija? Według mnie nie przemija Bóg. Ale nie każdy tak uważa. Spotkałam się nawet z tezą że Jezus był kosmitą, choć możliwe że ta sama osoba w innym artykule przekonywała że kosmici nie istnieją :P. Ale takie koleje losu. Reasumując, sam(a) najlepiej wiesz co ma dla Ciebie sens. A co do nieprzemijalności, no coż, to lepiej zostawić naukowcom, którzy chcą coś udowodnić nie tylko innym ale przede wszystkim sobie. Jeśli to taka pasja to możesz ją rozwijać bo jak np. depresja bądź coś przyziemnego to nie ma sensu się tak dołować :) mam tylko nadzieję że odnajdziesz jakiś sens życia ;)

Dla tych co szukają podtekstu, cóż, nie ma żadnego, w końcu wiadomo że nauka przeczy temu, co jest niewiadome.

Odnośnik do komentarza

Według mnie nie przemija Bóg. Ale nie każdy tak uważa. Spotkałam się nawet z tezą że Jezus był kosmitą, choć możliwe że ta sama osoba w innym artykule przekonywała że kosmici nie istnieją :P

Hahaha padłem :D

Reasumując, sam(a) najlepiej wiesz co ma dla Ciebie sens.

Zestawiając te słowa z pytaniem autora/autorki wygląda to zabawnie :D

Dla tych co szukają podtekstu, cóż, nie ma żadnego, w końcu wiadomo że nauka przeczy temu, co jest niewiadome.

Że co? :D

Odnośnik do komentarza

Życie to też przyjemność.
Ptaszki śpiewają, słoneczko wychodzi zza chmur, kwiat się rozwija...
Ktoś się do nas uśmiechnie, powie coś miłego...Życie jest piękne, tylko trzeba to zauważać.Niestety, mamy tendencje do skupiania się na tych złych momentach. Ktoś nam dokuczy, to w myślach to wałkujemy, utrwalamy w sobie- czujemy się nieszczęśliwi i nawet nie zauważamy tych dobrych rzeczy. A należy nauczyć się je zauważać i ignorować te złe chwile.

Też mnie lekko przerażają te współczesne wzorce idealnego życia, czyli pracuj ponad siły, zdobywaj forsę, bądź piękny i młody - do późnej starości.
To są totalne bzdury!
Ale czy my musimy się im podporządkowywać? NIE!!!
Możemy żyć po swojemu i nie oglądać się na innych. To nam ma być dobrze w życiu.

Ostatnio kucharze stali się celebrytami. Jakiś chłopak marzył o stażu w takiej restauracji, bo to daje dobry start. / oglądałam film dokumentalny/
Co tam było? Praca pod ogromną presją, 6 godz. snu, zero czasu dla siebie, arogancja szefa, wyścig szczurów.
Pod koniec szkolenia, chłopak zrezygnował. Powiedział, że woli pracować w miłej atmosferze, gdzie ludzie się do siebie uśmiechają i pomagają sobie. Wrócił do swoich hamburgerów i był szczęśliwy.

Każdy ma wybór, on niby stał przed ogromną szansą, ale wolał zwyczajne, proste życie, którym mógł się cieszyć.

Odnośnik do komentarza

js_11
Według mnie nie przemija Bóg. Ale nie każdy tak uważa. Spotkałam się nawet z tezą że Jezus był kosmitą, choć możliwe że ta sama osoba w innym artykule przekonywała że kosmici nie istnieją :P

Hahaha padłem :D

Reasumując, sam(a) najlepiej wiesz co ma dla Ciebie sens.

Zestawiając te słowa z pytaniem autora/autorki wygląda to zabawnie :D

Dla tych co szukają podtekstu, cóż, nie ma żadnego, w końcu wiadomo że nauka przeczy temu, co jest niewiadome.

Że co? :D

No cóż, w ten sposób Trolle pokazują, że nie wnoszą nic do wątku tylko szukają podtekstów :P. Dalsza dyskusja jest bezcelowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...