Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

czy to anoreksja ?


xbety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowa, piszę bo już zrobiło się błędne koło . Mój stan i moj organizm jest wyniszczony ( BMI ponizej 15 ), każdy specjalista zaliczony - mówią - tylko psychika !
Mam wiele objawów somatycznych, codzienne mdłości są najgorszą męką, dodam, że strasznie się ich boję, ponieważ tracę przy nich przytomność i trafiam od razu do szpitala .. mam dość szpitali i unikam ich za wszelką cenę . Od ostatniego pobytu w szpitalu ograniczylam jedzenie, nie ze wzgledu na wagę ... by schudnać, bo bardzo ale to bardzo lubię jeść, ale boję się ze zwymiotuje a co za tym idzie, utrata przytomnosci i SZPITAL :c .... przed szpitalem ważyłam 54 teraz 40 . Konsultowałam się z psychiatrą, stwierdziła u mnie nerwicę + agorofobię ( boję sie tez wychodzic z domu bo mogę zwymiotować ) ... a kolejny inny psychiatra stwierdził u mnie anoreksję ;// przez moją niską wagę i to, że mam jadłowstret do jedzenia ... jak wiadomo anoreksja to strach przed przytyciem i postrzeganie swojej wagi jako,,gruba**, a u mnie jest znacznie odwrotnie, uwielbiam jeść, chcę bardzo przytyć, nie myslę o tym by się odchudzać, bo nie chce wygladac jak,,szkapa**, ale siedzi mi w psychice strach przed tym ze zwymiotuje, anorektyczki podobno wymuszaja wymioty a ja ich unikam za wszelka cene ... czasami nie mogę nic zjeśc bo mam pełno, bo nie mam apetytu to fakt ale zeby od razu anoreksja ? co Wy o tym myslicie ? skoro chce jesc chce przytyc, chce zyc normalnie, mam anoreksję ?

Odnośnik do komentarza

Nie wydaje mi sie żebyś była chora na anoreksje- jeżeli faktycznie nie wypierasz z głowy prawdziwych powodów tych mdłości i nie chodzi Tobie o schudniecie.
Bardziej wygląda mi to na jakąś nerwice lękową.Moze zastanów sie co takiego sie dzieje w Twoim życiu ze tak reagujesz. Czy cos sie ostatnio w nim zmieniło, czegoś sie obawiasz,masz jakies stresujące przeżycia/
Mnie na mdlosci dobrze robi picie ziol- np mięta z szałwią, no takze piołun ale to juz musisz spróbować czy możesz bo strasznie gorzki, takze krople zoladkowe- 40 kropli na niewielka ilosc wody. \To pomoc objawowa, dobrze by było poznać przyczynne tego stanu -czy to cos związanego z psychika a może powinien przebadac Cie Gastrolog lub Gastroenterolog

Odnośnik do komentarza

Nie postawię diagnozy przez Internet, ale niewykluczone, że Twoje problemy z jedzeniem i niska waga są wtórne do nerwicy (agorafobii, nerwicy lękowej, lęku przed zwymiotowaniem). Potrzebujesz skutecznej psychoterapii, bo w przeciwnym razie rzeczywiście doprowadzisz swój organizm do wycieńczenia. Nie bagatelizuj swojego stanu i zacznij działać. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam ma. 25i od4lat mowiac w prost nie umie jesc od kad sie za chlydlam okruchem boje sie okropnie. Brac czego kolwiek do ust jesli juz musze cos zjesc zuje bardzo dlugo i popijam duza iloscia wody jesli chodzi o rzrczy twarde staram sie omijac na sam widok jedzenia trzesie mnie a teraz ostatnio chyba pogorszylo sie vo czy jem cos czy nie chodze zdenerwowana taka nie spokojna w nocy nie moge spac bidze sie glowa mnie boli na okraglo .jak mam wruvic do notmalnego zycia zaczynam sie bac o swoje zycie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

kasiaa25
Witam ma. 25i od4lat mowiac w prost nie umie jesc od kad sie za chlydlam okruchem boje sie okropnie. Brac czego kolwiek do ust jesli juz musze cos zjesc zuje bardzo dlugo i popijam duza iloscia wody jesli chodzi o rzrczy twarde staram sie omijac na sam widok jedzenia trzesie mnie a teraz ostatnio chyba pogorszylo sie vo czy jem cos czy nie chodze zdenerwowana taka nie spokojna w nocy nie moge spac bidze sie glowa mnie boli na okraglo .jak mam wruvic do notmalnego zycia zaczynam sie bac o swoje zycie prosze o pomoc

Powinnaś pójść do psychologa.
Wygląda na to, że wpadłaś w nerwicę.

Ps.Rzeczywiście, powinnaś dołożyć wszelkich starań,żeby Twój post był czytelny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...