Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem co mi jest...


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, nazywam się Arkadiusz i mam 22 lata. Od pewnego czasu, mam pewne dziwne objawy, które doprowadzają mnie do tego, że wszystkiego mi się odechciewa. Jestem fanem gier wideo. Gram w gry bo sprawia mi to przyjemność. Kilka miesięcy temu kupiłem konsolę na której grałem dosyć często. Dodam, że mieszkam z narzeczoną, która nie ma problemu z tym, że poświęcam wolny czas na granie. Niestety pewnego wieczoru, spytała czy może trochę pograć w grę na której spędziłem bardzo dużo czasu. Bez zastanowienia powiedziałem, że tak. Niestety jak się okazało, od razu po tym zacząłem odczuwać dziwne wrażenie, że teraz to wszystko do czego w tej grze doszedłem nie jest tylko moją zasługą, że ktoś mi w tym pomógł itd. a ja wszystko chcę zdobywać sam. Problem w tym, że od tamtego czasu, mam problem, ponieważ mam ochotę zagrać, ale cały czas mam wrażenie, że coś jest nie tak, że jak zacznę to i tak ona może wejść podczas mojej nieobecności i mi coś namieszać etc. Nie chcę rezygnować z moich pasji, ale tak dłużej się nie da. Nie mam do niczego motywacji. Rozmawiałem na ten temat z narzeczoną i wyjaśniłem dlaczego tak jest, nie obwiniałem jej oczywiście, bo oboje nie wiedzieliśmy, że może się tak stać. Dodatkowo od tamtego czasu jestem bardziej rozdrażniony, denerwują mnie różnego rodzaju rzeczy tj. np. ryska na telefonie, pogięte opakowanie od butów itd. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza

Witam Panie Arkadiuszu!

Nikt nie zdiagnozuje Pana problemu przez Internet. Możliwe, że Pana wzmożona irytacja, szybkie denerwowanie się to konsekwencja zbyt długiego grania w gry. Może warto choć trochę to ograniczyć i poświęcić czas na inne rodzaje rozrywki czy aktywności (biegi, czytanie książek, naukę, spacer z narzeczoną etc.)? Warto też zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie miał Pan w swoim życiu jakichś stresów, trudnych sytuacji, które mogłyby Pana dodatkowo obciążyć emocjonalnie? Może to jest przyczyna Pana gorszego samopoczucia? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam Panie Arkadiuszu!

Nikt nie zdiagnozuje Pana problemu przez Internet. Możliwe, że Pana wzmożona irytacja, szybkie denerwowanie się to konsekwencja zbyt długiego grania w gry. Może warto choć trochę to ograniczyć i poświęcić czas na inne rodzaje rozrywki czy aktywności (biegi, czytanie książek, naukę, spacer z narzeczoną etc.)? Warto też zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie miał Pan w swoim życiu jakichś stresów, trudnych sytuacji, które mogłyby Pana dodatkowo obciążyć emocjonalnie? Może to jest przyczyna Pana gorszego samopoczucia? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to zupelnie normalne co odczuwasz- poniewaz satysfakcja z garnia w tego typu gry polega w duzym stopniu na sprawdzaniu i rozwijaniu swoich umiejętności, a tak to sam nie wiesz na ile Cie naprawdę w tym stać i co jest tu Twoją osobistą zasługą.
Mysle ze mozesz to wytlumaczyc swojej dziewczynie i najlepiej niech kazde gra w oddzielna gre pokonujac poszczególne etapy na własne konto.
No chyba ze juz na wstępie umówicie sie ze razem pokonujecie poszczególne stopnie trudności- ale wtedy od razu przystępuje sie z takim nastawianiem- i to może być nawet jakaś lekcja umiejętności działania w tandemie i cieszenia sie ze wspólnego sukcesu. No bo gdybyś tak we wszystkim generalnie po całości chcial działać tylko sam- to mogłoby być trochę niepokojące jeśli chodzi o związek.
Natomiast to Twoje podenerwowoanie i drazliwosc moze moim zdaniem swiadczyc o pewnym stopniu uzaleznienia od tego typu rozrywki i o zbyt głębokiej ingerencji w psychikę-nie chce sie wymadrzac,ale moze pomysl o zmniejszeniu czasu grania na korzysc innych zainteresowań?.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...