Skocz do zawartości
Forum

Płodność po tabletkach branych dwa msce z rzędu


Gość antylopaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
we wrześniu nie robiłam przerwy 7-dniowej z tabletkami. Od razu wzięłam kolejne. Następne opakowanie wzięłam do połowy (w tym zapominając jednej tabletki w drugim tygodniu opakowania). Teraz tabletki odstawiłam. Czy od razu w tym przypadku wróci płodność? Jaka jest szansa na szybkie zajscie w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Już w kilka dni po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej organizm jest wolny od dodatkowych hormonów zawartych w tabletkach. Jeśli jednak chodzi o pierwszą owulację po odstawieniu tabletek, to jej nadejście zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. W niektórych przypadkach zajmie to kilka tygodni, w innych nawet kilka miesięcy. Całkowita równowaga hormonalna po odstawieniu tabletek najczęściej nadchodzi około dwóch, trzech tygodni po zaprzestaniu przyjmowania tabletek.
W skrócie w ciąże można zajść niemal od razu po odstawieniu tabletek, jednak dużo zależy w tym wypadku od organizmu.
Pewne jest, że czas trwania przyjmowania tabletek nie ma wpływu na płodność kobiety

Lew nigdy nie słucha owiec.

Odnośnik do komentarza

Witam moje zapytanie brzmi takie że w szpitalu byłam na badaniach 3 dni i po tym czasie dzisiaj dostałam recepte na tabletki atywia to jest lek antykoncepcyjny byłam tam w sprawie nieregularnych miesiączek i ja mam takie pytanie czy po braniu tych leków o nazwie atywia będę mogła mieć później normalnie dzieci? bo z tego co w internecie sie naczytałam to nie piszą dobrze o tym leku prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

hej. ja brałam atywie. bardzo dobrze sie po nim czulam. Cera piękna, nic nie przytyłam, super. Brałam ją długo, około 2 lat chyba. Potem odstawiłam i owulacja była normalnie. Po każdych tabletkach można normalnie zajść w ciążę więc się nie martw ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...