Skocz do zawartości
Forum

nie daje rady


Gość nikt szcególny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nikt szcególny

Witam
Jestem dziewczyna i mam 15. Tak wiem, że to mało.. szczyl gówniara jakby to nazwali niektórzy ludzie. Chodzi o to że nie daję sobie rady z trudami szkoły oraz mojego codziennego życia. Strasznie mnie stresuje myśl o nadchodzącym egzaminie trzecich klas. Jestem też bardzo wrażliwą osobą. Przez ten stres kłócę się często z moimi bliskimi. Mówiłam dla nich, że bardzo boję się tego egzaminu, a oni na to: "Jakoś większość ludzi pisała i nie miała z tym problemów, więc nie rozumiem dlaczego ty tym tak się przejmujesz". Nie wiem z kim mam porozmawiać by mi pomógł lub sprawił bym poczuła się spokojna. Nie jestem osobą, która jest pewna siebie. Mam raczej pesymistyczne podejście do życia, więc może przez to czuję, że nie dam sobie rady? Przez ten stres też często mam... jak to nazwać... no takie ataki paniki oraz strachu. Wtedy to to mogę zrobić to położyć się i płakać. Koleżanki uważają to za śmieszne, więc nie rozmawiam z nimi o tym. Ostatnio nie mam z kim pogadać. Nawet jeśli jestem w szkole. Znajomi pozbierali się w grupy do których nowych nie wpuszczają, a jeżeli ktoś jej nie ma to oznacza, że nie jest wart rozmowy. Ja niestety nie mam takiej grupy i większość czasu spędzam sama na korytarzach szkoły. Mam w sumie chłopaka, ale jedyne co potrafi robić to mówić, że wszystko to moja wina oraz się ze mną kłócić. Nawet nie próbuję mnie zrozumieć... No, ale co się dziwie przecież on jest jeszcze dzieckiem :D Mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak mi pomóc z moim stresem. Z samotnością jakoś sobie poradzę. Często jak byłam mała byłam odrzucana przez inne dzieci.
Dziękuję za wysłuchanie :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Domyślam się, jak bardzo irytuje Cię fakt, kiedy inni, np. bliscy, marginalizują Twoje problemy, umniejszają je, twierdzą, że niepotrzebnie się stresujesz jakimiś egzaminami. Ty jednak nie potrafisz się nie przejmować. Masz w sobie dużo lęku. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim postarać się systematycznie uczyć i uwierzyć, że ta nauka zaprocentuje. Wiem - to trudne, gdy ma się niską samoocenę. Ponadto myślę, że warto, byś skorzystała z pomocy psychologa szkolnego, który podpowiedziałby Ci, jak się skutecznie uczyć i jak radzić sobie z nadmiernym stresem, np. przedegzaminacyjnym. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...