Skocz do zawartości
Forum

Tabletka Ellaone a możliwość ciąży


Gość y...l

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z moim partnerem odbyliśmy stosunek 8.08 bez zabezpieczenia, po czym na drugi dzień wzięłam tzw. "tabletkę po" Ellaone. Planowo okres miałam dostać 12.08. Jak się domyślam przez taką dawkę hormonów on się opóźni, ale z 14/15.08 znów to zrobiliśmy, raz się zabezpieczając prezerwatywą a raz nie, mój partner ani razu nie "skończył" we mnie. Miesiączki nadal nie mam i nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Czy zażycie kolejnej takiej tabletki będzie dobre czy może po prostu czekać?

Odnośnik do komentarza

Pigułka ellaOne nie powinna być stosowana jako stała/regularna metoda antykoncepcji. Antykoncepcja awaryjna to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie.
Po jej zażyciu warto zastanowić się nad standardową metodą antykoncepcji na przyszłość. Jeśli miałaś problemy z dotychczasowymi metodami antykoncepcji, może warto zastanowić się nad lepszym rozwiązaniem, bardziej dostosowanym do Twoich potrzeb? Wybór jest szeroki: metody mechaniczne, antykoncepcja hormonalna.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie... 13 dnia cyklu (23.01) kochałam się ze swoim partnerem. Z obliczeń wynika, że owulację powinnam mieć 26 lub 27.01. Moje pytanie: Czy jeśli owulacja zaczęła się 26 lub 27 tabletka po EllaOne (działa do 120 h- 5 dni) zadziałałaby gdybym ją dziś zażyła( 7 dzień po stosunku ale 3-4 po owulacji) ? Czy jest w stanie nie dopuścić do zagnieżdżenia się zarodka? Bardzo proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...