Skocz do zawartości
Forum

skutki uboczne YAZ


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata. Jestem w trakcie brania pierwszego opakowania YAZ (10 tabletka). Jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna.
Wywiad rodzinny nie sugeruje żadnych problemów. Nie mam podwyższonego ciśnienia krwi. Badania krwi (sprzed dwóch dni) były w porządku (morfologia, OB, cholesterol, ALT, AST, bilirubina - wszystko w normie). Krzepliwość:
INR 0,96
Wskaźnik protrombiny 104 %
APTT 27 sek
Fibrynogen 3,42 g/l
Spośród skutków ubocznych pojawia się plamienie, niekiedy ból głowy. Bolała mnie też lewa noga, jednak ból ten minął.
Niepokoi mnie jednak pojawiający się sporadycznie kłujący ból po lewej stronie klatki piersiowej (mniej więcej na wysokości piersi). Pojawiło się również dziwne uczucie w lewej ręce - jakby ból promieniował od łokcia, a ręka delikatnie drętwiała (mogę nią bez problemu poruszać, nie jest sina, żyły nie są bardziej widoczne, temperatura ręki nie jest podwyższona).
Zastanawiam się, czy lepiej w tej sytuacji wziąć tabletki do końca blistra, czy opisane skutki uboczne są wskazaniem do przerwania już w tym momencie? Jeśli nie ma żadnych innych objawów jak duszności, przyspieszony oddech, kaszel itp. czy to dziwne uczucie w tylko jednej ręce może oznaczać coś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...