Skocz do zawartości
Forum

Skąpe miesiączki po zastosowaniu EllaOne a ryzyko ciąży


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Brałam 3 miesiące tabletki antykoncepcyjne.W czasie 7 dniowej przerwy uprawiałam seks analny następnego dnia dostałam krwawienia które było bardzo skąpe.W obawie o ciążę zażyłam ellaone, po 2 tyg zrobiłam test wynik negatywny. dopiero po 40 dniach dostałam kolejnego okresu równie skąpego (5dni). Jestem w 21 dniu kolejnego cyklu i chyba nie miałam owulacji. Zauważyłam natomiast objawy ciąży;np, otoczka sutka sutka jest większa i ciemniejsza, ślinotok, problemy żołądkowe. Czy to ciąża

Odnośnik do komentarza

Jeśli przyjmujesz regularnie tabletki antykoncepcyjne o stałej porze, jesteś zabezpieczona także w trakcie 7 dniowej przerwy. Nie ma w związku z tym konieczności dodatkowego zabezpieczenia w celu zapobiegania ciąży. Po zakończeniu 7 dniowej przerwy należy kontynuować przyjmowanie tabletek.
W przypadku seksu analnego nie ma możliwości zajścia w ciążę, plemniki nie mają możliwości przedostania się do dróg rodnych z odbytnicy. Jedyną drogą, którą mogłoby dojść do zapłodnienia, byłoby spłynięcie nasienia do pochwy.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zapoznanie się z moim problemem i odpowiedź. Zgodzę się z tym co zostało napisane. Jednak sprawa wygląda trochę gorzej. Do analnego doszło w 3 dzień siedmiodniowej przerwy. Następnego opakowania nie miałam możliwości zażyć, gdyż nie miałam recepty na kolejne tabletki, ze względu na wypadek losowy. Bardzo martwi mnie to, że mam typowe objawy ciąży. Ja już wcześniej wspomniałam jest to: otoczka sutkowa jest większa i ciemniejsza, ślinotok itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...