Skocz do zawartości
Forum

dni plodne ellaone


Gość paulina1414

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulina1414

Mam nieregularne miesiaczki od 22 do 26 dni... ostatnio kochalam sie z chlopakiem w 17 dniu cyklu po czym wzielam tabletke ellaone nasz kolejny stosunek byl znowu w 21 dniu cyklu... czy jest mozliwosc zajscia w ciaze przy tak krotkich cyklach czy mogly wtedy byc u mnie dni plodne... prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Okres, w którym może dojść do zapłodnienia, zwany również „dniami płodnymi”, to pięć dni przed uwolnieniem komórki jajowej (owulacja) oraz dzień jej uwolnienia. Przy nieregularnych cyklach miesiączkowych, tak naprawdę nie wiemy kiedy występują o dni płodne.
Nie ma możliwości określenia, kiedy masz dni płodne – każdego miesiąca mogą one występować w innym czasie. W związku z tym ryzyko zajścia w ciążę występuje przez prawie cały czas trwania cyklu miesiączkowego.
W przypadku seksu bez zabezpieczenia po przyjęciu ellaOne zawsze stosuj niezawodną mechaniczną metodę antykoncepcji, np. prezerwatywy, aż do kolejnego okresu, nawet jeśli stosujesz standardowe pigułki antykoncepcyjne

Odnośnik do komentarza
Gość paulina1414

Ale jednak przy tak krotkich cyklach jak moje owulacja wystepuje wczesniej tzn 17 dzien cyklu powinien byc juz dniem nieplodnym. Czy po zazyciu tabletki ellaona mogly przesunac mi sie dni plodne i czy w 21 dniu cyklu mogly byc to dni plodne ???

Odnośnik do komentarza

Po zażyciu tabletki większość kobiet ma normalną miesiączkę w przewidywanym terminie. Jednak w niektórych przypadkach może ona pojawić się później lub wcześniej niż zazwyczaj.
Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni, jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita lub jeśli pojawią się takie objawy, jak ból brzucha, mdłości, wymioty lub tkliwość piersi, bądź też jeśli podejrzewasz ciążę, wykonaj test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...