Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pol roku biore tabletki anty, zawsze o godzinie 20. Dzis o godzinie 12 zorientowalam sie, ze wczoraj zapomnialam wziac ostatniej tabletki z 21-dniowego cyklu. Czy powinnam zazyc ja jak najszybciej i dzis wieczorem rozpoczac drugie opakowanie bez robienia przerwy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam wziąć ostatniej tabletki. Zażyłam ją następnego dnia, po upłynięciu 15 godzin. Nie zaczęłam brać tabletek z kolejnego blistra. Czy mam zrobić normalną 7dniową przerwę czy wliczać ten dzień w którym zapomniałam o tabletce?

Odnośnik do komentarza

Skontaktowałam się ze swoim lekarzem i właśnie kazał normalnie zrobić przerwę lub zrobić przerwę nie licząc tej ostatniej tabletki. Powiedział, że to nie ma znaczenia kiedy, czy dzień wcześniej zrobię przerwę czy normalnie. Jednak postanowiłam nie liczyć tej ostatniej tabletki i zrobić dzień wcześniej przerwę czyli po wzięciu 20 tabletek. Dla bezpieczeństwa też będę się zabezpieczała dodatkowo. Nie chce ryzykować.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie odnoście tej odpowiedzi.
Mam podobną sytuację, nie było mnie w domu, zapomniałam wziać tabletek, a została mi ostatnia,którą powinnam wziąć w sobotę. dziś jest już poniedziałek. nie wiedziałam co ztym zrobić więc Zdecydowałam, że po prostu pominę tę ostatnią i potraktuję to już jako początek 7-dniowej przerwy od soboty. Czy robię słusznie ?

Odnośnik do komentarza

czyli po prostu robię przerwę siedmiodniową juz od soboty. ok, rozumiem. :) tylko, że dziś dostałąm krwawienie, takie właśnie wywołane przerwaniem tabletek. to tak jakbym dostała w sumie okres, bo zawsze po ostatniej tabletce 3/4 dni dostaję krwawienie, więc normalnie mam wziąć tabletkę z nowego blistra w taki mrazie w tę sobotę ? tj 7 dni. Boję się trochę, bo chciałabym, żeby cykl normalnie sobie leciał, żeby było wszystko ok. To nie zaszkodzi niczemu, że po prostu ominęłam jedną i zrobię tę przerwę wcześniej ?

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam wziąć ostatniej tabletki w piątek, więc potraktowałam to jako pierwszy dzień przerwy. Zwykle okres zaczynał mi się dopiero jakoś koło pon-wt. Jeśli chciałabym wykorzystać np. niedzielę i normalnie uprawiać seks to lepiej się dodatkowo zabezpieczyć czy mogę sobie dać spokój i niczym się nie martwić? A jak w pierwszym tygodniu nowego blistra? Konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

mam pytanie, zapomnialam ostatniej tabletki, powinnam ja wziac w srode o 22, ale o tej godzinie uprawialam sex i nie wzielam tabletki, wzielam ja dopiero teraz o 18 w czwartek, jaka jest szansa zagrozenia i ile dni przerwy teraz zrobic 6 czy 7 ??

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam pewien problem, otóż przez błąd zażyłam tabletkę antykoncepcyjna w 7 dzień przerwy w czwartek a powinnam zażyć ta pierwsza tabletke z blistra dopiero w piątek co mam teraz zrobic? ostatnia tabletke mam wziaść w środę tak jak wychodzi z opakowania z tabsami czy może w czwartek(tak jak zawsze to robilam bez tego bledu) dodatkowo zażyć tabletke z nowego blistra? i zrobić od piatku 7 dniowa przerwę?? proszę o pomoc:(

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam pewien problem. W piątek zapomniałam o tabletce a biorę ja o 19. Wzięłam dopiero nastepnego dnia o 18 i następna o 19. Jest to czwarty tydzień blistra (daylette). Ale problem jest w tym, że w piatek uprawiałam seks. I nie wiem czy mam poczekać spokojnie do środy na okres czy powinnam wziąć tabltke 72h po ?
proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem już przy 7 opakowaniu tabletek Madinette. Pierwszy raz mi się zdarzyło zapomnieć o tabletce. Ostatnią miałam wziąc wczoraj czyli w poniedziałek o godz.21. Przypomniało mi się o niej dzis o 21;( wzięłam dziś wieczorem tą wczorajsza czyli ostatnią 21-szą. W ulotce jest napisane "Jeśli przerwa jest
dłuższa niż 12 godzin, nie można zagwarantować skuteczności ochrony antykoncepcyjnej leku Madinette.
W takim przypadku należy niezwłocznie przyjąć ostatnią
zapomnianą tabletkę i kontynuować przyjmowanie
leku Madinette o zwykłej porze. Może to oznaczać
konieczność zażycia nawet dwóch tabletek tego samego dnia. Jednakże w takim przypadku
trzeba zastosować dodatkową, barierową metodę antykoncepcji (np.
prezerwatywę) przez kolejne 7 dni.
Jeżeli w ciągu tych 7 dni zakończone zostanie otwarte opakowanie, należy rozpocząć od razu zażywanie tabletek z opakowania leku Madinette przeznaczonego na następny cykl
-
oznacza to, że nie wolno robić przerwy pomiędzy opakowaniami (zasada 7 dni).
Do czasu zakończenia drugiego opakowania krwawienie z odstawienia prawdopodobnie nie wystąpi. Jednakże w dniach, w których stosuje się tabletki z nowego opakowania,może wystąpić nasilone krwawienie lub plamienie międzymiesiączkowe. " Jak to jest w przypadku ostatniej tabletki??wolałabym aby krwawienie wystąpiło normalnie. Jeśli chodzi o ciążę to raczej nie ma takiej możliwości, ponieważ zawsze kochamy sie dodatkowo z prezerwatywą. Poprostu mój partner nie ufa tabletkom. Ostatni stosunek odbył się w dniu 17 tabletki, a następny nie odbędzie się w ciągu ok.2 tygodni. czy mogę zrobić "normalna" przerwę w braniu tabl.? Jesli tak to czy następna mam wziąc normalnie 8dnia licząc od poniedzialku czyli we wtorek jak do tej pory, czy w środę licząc od wtorkowej z poniedziałku? bo juz się pogubiłam czytając wszystkie posty. Proszę o szybką odpowiedz. dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Witam
Stosuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. W drugim tygodniu przyjęłam 2 tabletki ponieważ myślałam, że pominęłam jedną z nich dzień wcześniej jednak okazało się, że nie było to konieczne. Jutro czyli w sobotę powinnam wziąć ostatnią tabletkę z blistra, której nie posiadam. Co powinnam zrobić aby nie zaburzyć cyklu ? Rozpocząć nowy blister już jutro czy zrobić przerwę ? Proszę o pomoc ponieważ wizyta u mojego lekarza była dziś niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Gość MadamWampir

Powinno się poczekać tydzień, aby uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia.

Ja również mam pytanie. Mianowicie biorę tabletki Madinette i zostało mi 3 tabletki do przerwy, ale w kolejnym opakowaniu brakuje mi jednej tabletki (musiałam wziąć 2 jednego dnia- wymioty) a chciałabym przejść na krążki. Czy mam w tym tygodniu zachować tabletkę z czwartku i zacząć przerwę wcześniej, aby mieć "dodatkową" tabletkę na następny blister, czy też darować sobie ten jeden blister i po przerwie założyć krążek? Zapomniałam się ostatnio o to zapytać mojego ginekologa, a nie mam możliwości umówić się na szybką konsultacje.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Może ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji. Proszę o opinię. Postanowiłam nie robić 7-dniowej przerwy ze względu wyjazdu na urlop. Planowo przerwa powinna rozpocząć się we wtorek, jednak w aptece nie było moich tabletek i udało mi się je kupić dopiero w środę rano, więc zażyłam tabletkę przeznaczoną na wtorek w środę po 7 rano. Dodam, że wczesniejsze opakowanie stosowane było regularnie. Czy antykoncepcja jest w dalszym ciągu zachowana w 100%?

Odnośnik do komentarza
Gość mlodaszczesliwamama

Kiedyś słyszałam, ze tak - w końcu można do 24h wzić tabletkę jak się zapomniało etc...
ale zawsze lepiej się zabezipeczyć dodatkowo.

Wszystko zależy czy to było dopiero Twoje pierwsze opakowanie czy moze już dawno używasz regularnie. wiadomo jak to drugie to problemu nie ma!

Odnośnik do komentarza
Gość dziwnyczlek

Witam serdecznie, mamy z partnerką następujący problem:
8.3 dostała biegunkę, wzięła węgiel (1-2 kapsułki.biegunka ustała) i jak twierdzi jakoś po godzinie wzięła M21 (14tab-3tydzień). Wszystkie tabletki do końca brała normalnie. Czy tą po zażyciu węgla należy traktować jako pominiętą? Jeżeli tak, to czy w piątek 14.3 była już w pełni chroniona? (sex z niepełnym finiszem w środku). Partnerka dostała normalnego jak na jej standardy krwawienia z odstawienia, od 16.3 do 21.3 czyli łącznie 6 dni. Krwawienie było poprzedzone 3 dniami dziwnego brązowego śluzu, który również pokazał się przez 2 dni po krwawieniu. W ostatnią niedzielę 23.3 zaobserwowałem u Niej serowaty śluz o dziwnym metalicznym zapachu. Partnerka czuje się dobrze, zatem czy możemy obawiać się ciąży? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...