Skocz do zawartości
Forum

usg mozliwa ciaza owulacja duphaston estrofen


Gość affi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opisze w skrocie moja historie:
brak okresu ok 4 lat, wkoncu trafilam na lekarza który przywrocil mi okres przed rozpoczeciem leczenia jajniki nie pracowaly, bardzo cieniutkie endometrium obecnie po 3 miesiecznej kuracji estrofenem mite oraz duphaston przywrócona miesiączka oraz owulacja [?] w dzień planowanej owulacji ból wiec udalam sie do lekarza ok 2 dni po przypuszczanej owulacji
mam jednak parę pytań :

1) czy ginekolog po owulacji (2-4 dni po ) moze stwierdzić , ze owulacja sie odbyla? bolaly mnie (bardziej po lewej) i dalej lekko bola jajniki. udałam sie do ginekologa po przypuszczalnej owulacji. Lekarz na usg dopochwowym wyznaczyl lewy jajnik (ta strona, która bardziej bolala - trafil / zgadł) stwierdzajac ze odbyla sie owulacja z niego. Macica jest oblepiona w śluzie(? , nie jeste m pewna czy dobrze zrozumiałam) i że na prawym jajniku sa pęcherzyki wiec kolejne owulacje maja mieć miejsce .dlatego tez mam kontynuować kurację tymi tez lekami aby zachować ciaglosc owulacji i starac sie o dzidziusia
endometrium na usg poo przypuszczalnej owulacji wynosilo 6mm

2) czy możliwa jest ciaza? i że lekarz po owulacji nie wykrył jej (za wcześnie)?
stosunek odbyl sie dzień przed przypuszczana owulacja i w przypuszczalny dzien owulacji

cały czas od dnia owulacji bola mnie jajniki (mija około tydzień od owulacji)

3) czy estrofen mite / duphaston jest bezpieczne w peirwszych dniach ciazy?
czy wplywaja jakos na plodnosc?

4) czy endometrium zaraz po owulacji - 6 mm- jest w dobrym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...