Skocz do zawartości
Forum

ellaOne


Gość smutna0811

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smutna0811

Cześć,

Może krótko przytoczę wam swój problem:

26.06 miałam okres - cykle nieregularne 19-23-25 dni, 05.07 wspolzylam niestety bez zabezpieczenia (wytrysk na zewnątrz), a 06.07 wzięłam EllaOne po niecałych 24h.
17.07 zrobiłam badanie krwi hcg i wyszło >2,00
19.07 test ciążowy i wyszedł negatywny. MOje pytanie brzmi czy te testy są w miarę wiarygodne? Bo mam zamiar powtórzyć jeszcze krew. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po zażyciu tabletki po dostępnej bez recepty większość kobiet ma normalną miesiączkę w przewidywanym terminie. Jednak w niektórych przypadkach może ona pojawić się później lub wcześniej niż zazwyczaj.
Jeśli miesiączka spóźnia się o ponad 7 dni lub jest nietypowo skąpa lub nietypowo obfita, lub jeśli pojawią się takie objawy, jak ból brzucha, mdłości, wymioty lub tkliwość piersi, bądź też jeśli podejrzewasz ciążę, wykonaj ponownie test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam podobny problem. Miałam 04.07.2015 roku ostatnia miesiączkę, od tego czasu miałam 3 stosunki seksualne, obydwa bez zabezpieczenia. Były to stosunki 3 mianowicie (1 był 12 lipca, 2 był 17 lipca, 3 był 20 lipca). Po stosunku 2 była tabletka wczesnoporonna ellaOne zażyta 5 h "po" i wytrysk poza ciałem dwukrotnie. Po stosunku 1 nie było wytrysku. Po stosunku 3 był wytrysk do ust moich, jednak kilka godzin wcześniej też stosunek bez zabezpieczenia bez wytrysku. Dziś mam ból podbrzusza i jajników, śluz kremowy biały (wskazuje na dni nie płodne, mianowicie jest nieciągnący, gęsty oraz kremowy). Mało śpię, jestem przemęczona. Jakie jest ryzyko ciąży? Co robić dalej? Czy te bóle mogą być od tabletki wczesnoporonnej? Faktycznie, jest ryzyko ciąży, zastanawiam się nad tym, zatem obawiam się że mogło to być zapłodnienie tylko po jakim czasie takie objawy się pojawiają? Mój ból trwał od godz.17 do 22 na jajnikach zwłaszcza prawym, oraz podbrzusza, bolą mnie też mięśnie nóg. Co mam robić, może wiecie? proszę, pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim tabletka po dostępna bez recepty ellaOne nie jest tabletką wczesnoporonną, a pigułką antykoncepcji awaryjnej. Jej działanie polega na opóźnieniu owulacji, jeśli ta jeszcze nie nastąpiła, co ma na celu zapobiec ciąży w wyniku niezabezpieczonego stosunku. Oznacza to, że plemniki oczekujące w jajowodach nie spotkają się z komórką jajową i nie zapłodnią jej. Antykoncepcja awaryjna nie zapobiegnie ciąży, jeśli już zaszłaś w ciążę. Nie spowoduje ona aborcji.
Największe szanse powodzenia daje zażycie pigułki antykoncepcji awaryjnej możliwie jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia.
Najczęściej zgłaszane działania niepożądane to ból głowy, mdłości, ból brzucha oraz bolesne miesiączkowanie. Są to również możliwe objawy ciąży. Jeśli okres się nie pojawi lub krwawienie będzie nietypowo skąpe lub bardziej obfite niż zazwyczaj lub jeśli pojawią się objawy wymienione powyżej po zastosowaniu tabletki, powinnaś wykonać test ciążowy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...