Skocz do zawartości
Forum

chce schudnąć w wakacje / mam 13 lat


Rekomendowane odpowiedzi

hej mam 13 lat i chce schudnąć. Waze 60kg przy w wzroście 161/162cm (prawdopodobnie mam dużą nadwagę więc muszę się odchudzać ). Moja idealna waga do której dąże to 50/49. Mam na to cały sierpień I pierwsze 2 tygodnie września . Dlatego że idę do nowej szkoły i nie chce wyjść na grubasa a w tej szkole jest dużo szczupłych dziewczyn które dokuczaja. Moim NAJWIĘKSZYM problemem jest / są uda i brzuch. W diecie nie chce żadnych kefirow Ani jogurtów naturalnych po prostu nie lubie. Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

10 kg to dużo potrzeba na to 2,5 miesiąca żeby nie było efektu jojo im wolniej tracisz kg. tm zdrowiej. Wiesz na pewno że cukier jest Twoim wrogiem a on ukryty jest wszędzie soki, napoje ,lody, nawet niektóre owoce np. winogron przy diecie trzeba ograniczyć, na szczęście jogurtów nie lubisz więc problemu nie ma :) Biała mąka czyli chleb, bułki, makaron, kluski, pierogi... wszystko co białe jest złe. No i ćwiczenia rower, basen, rolki każdy ruch jest Twoim sprzymierzeńcem. Więcej ruchu więcej spalania niechcianych kilogramów odchudzanie się na zasadzie głodówki jest niezdrowe i częściej zakończone klapą z powodu napadów głodu, z którymi sobie nie radzimy.

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Nie wiem jak bardzo jesteś sprawna, zacznij od pół godzinki, zobacz jak się czujesz na następny dzień, jeśli mięśnie bolą, to nie zwiększaj czasu, jeśli nie bolą to dołóż, zasada jest taka ćwiczenia przynoszą efekty jeśli się przy nich spocimy. Możesz zwiększać wysiłek np. co tydzień, nie ma reguły, byle nie dostać zakwasów i niepotrzebnie cierpieć :) zobacz filmik na you tube
10 zasad - jak skutecznie schudnąć?
dr.Iwona Wierzbicka

Odnośnik do komentarza

Według mnie dobrze jest spróbować porostu poćwiczyć. Teraz jak jest taka super pogoda, wyjdź pobiegać. zobaczysz efekty szybciej niż się spodziewasz;) W twoim wieku jakieś drastyczne diety raczej nie pomogą. nie zapomnij tylko o kaskach rowerowych. Przezorny zawsze ubezpieczony;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...