Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie plastrów antykoncepcyjnych a okres


Gość Kalina2020

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kalina2020

Od kilku dobrych miesięcy stosowałam plastry antykoncepcyjne, głównie w celu uregulowania miesiączki. Kochałam się kilka razy z moim chłopakiem, ale on zawsze jeszcze był w prezerwatywie i nie dochodził. Postanowiłam teraz zrezygnować z plastrów. Krwawienie z odstawienia dostałam normalnie, jednak kolejny okres spóźnia mi się już 10 dni. Po odstawieniu plastrów jedynie pieściliśmy się z chłopakiem (kilka razy wkładał mi palca do pochwy). Czy jeżeli on dotykał swojego penisa (nie było wytrysku, jedynie odrobina ejakulatu), a później po godzinie, dwóch od jego dotknięcia wkładał mi palec do pochwy mogę być w ciąży? Czy spóźniający się okres może być spowodowany plastrami, czasem jaki mój organizm potrzebuje na uregulowanie gospodarki hormonalnej? Mam dodatkowo dość nerwowe dni w pracy i cały czas chodzę jak na szpilkach. Wcześniej przed plastrami miałam zazwyczaj nieregularną @. Po tym krwawieniu z odstawienia miałam pewne objawy zbliżającego się okresu, ale ustały i cisza. Co się dzieje? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Niewielka a wręcz minimalna, ale szansa na zapłodnienie jest. Na opóźnienie miesiączki wpływ ma stres, jak również ostawienie plastrów. Jeśli wcześniej miałaś nieregularne miesiączki to teraz znowu możesz takie mieć. Być może uregulują się w pewnym czasie. A ile masz lat?

Odnośnik do komentarza
Gość Kalina2020

20 lat. Po 14 dniach dostałam okresu, najpierw brązowe plamienie, a potem obfity okres, trwało to około 5-6 dni, bolały mnie plecy. Teraz w kolejnym cyklu okres znów się spóźnia, kilka dni temu miałam brązowe plamienia.
Żadnych objawów ciąży nie obserwuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...